Kraków/30. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Teatr KTO „F451”

Zdjęcie: Kraków/30. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Teatr KTO „F451”

Mushimaru Fujieda. Fot. Toshiyuki Shinokawa.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach 30. ULICY – Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie Teatr KTO zaprasza na pokaz 24-godzinnego spektaklu F451 w choreografii Eryka Makohona i reżyserii Jerzego Zonia. Spektakl Teatru KTO jest próbą pokazania świata „zniewolonych umysłów”, dusz i serc; świata, w którym wszechobecna i wszechpotężna „kultura obrazkowa” – z jej najstraszliwszą bronią: telewizją – wtłacza świadomość pojedynczego człowieka i całych społeczności  w schematyczne, odczłowieczone, ułatwione, pozbawione sensu egzystowanie. Teatr KTO ukazuje tę rzeczywiśctość za pomocą bogatych środków teatralnych, kreującym na naszych oczach ten świat, a my- uczestnicząc w spektaklu – możemy się znaleźć znaleźć w jego centrum, odczuć go i pojąć. Spektakl  ma być ostrzeżeniem i jednocześnie obroną tego, co w ludzkiej tradycji najistotniejsze i najpiękniejsze: swobodnego myślenia, odczuwania i rozumienia, ludzkiej mądrości i wiedzy, człowieczego losu i przeznaczenia.

Choreografia i ruch sceniczny: Eryk Makohon
Kostiumy i scenografia: Joanna Jaśko-Sroka

Program festiwalu

Więcej na stronie festiwalu

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 23:00

Kraków: Rynek Główny od strony Ratusza (spektakl 24-godzinny)

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close