Kraków/ 6. Festiwal MATERIA PRIMA: Wanted Posse „Dance N’ Speak Easy”

Zdjęcie: Kraków/ 6. Festiwal MATERIA PRIMA: Wanted Posse „Dance N’ Speak Easy”

Wanted Posse „Dance N’ Speak Easy”. Fot. YURI SORY PIX_Y

W ramach 6. edycji Festiwalu MATERIA PRIMA na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury dwukrotnie zaprezentowany zostanie spektakl Dance N’ Speak Easy w wykonaniu grupy Wanted Posse. Organizatorem Festiwalu jest Teatr Groteska.

Wersja do druku

Udostępnij

Występowali z Madonną i Robbiem Williamsem. Brali udział w słynnych musicalach Król Lew, Dziesięć przykazań, Trzej muszkieterowie, a także w rewii Folies Bergères. Są laureatami kilku mistrzostw świata, w tym zwycięzcami w międzynarodowym konkursie breakdance Battle of The Year w Nowym Jorku w 2001 roku. W lutym artyści grupy Wanted Posse po raz pierwszy przyjadą do Polski, by zaprezentować swoje najnowsze przedstawienie Dance N’ Speak Easy na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury. Choreograf Njagui Hagbé i reżyser Philippe Lafeuille stworzyli w tym dziele zaskakujący koktajl, łącząc taniec hip-hopowy, śpiew i burleskę.

Spektakl przenosi widzów do nowojorskiego baru lat 20. i 30. XX wieku, gdzie przy dźwiękach muzyki Milesa Davisa, Jamesa Browna i Betty Boop gangsterzy walczą o zmysłową „pin-up girl”. Tancerze wykonują zaskakującą mieszankę stylów, na którą składa się: swing z lat 20. i 30., lekki i zwiewny house dance, flirtujący z dzikimi krokami charlestona, wirujące układy break dance i lindy hop, a także freestyle hip-hop i deliryczny jitterbug. Na uwagę zasługuje także pomysłowa, zabawna scenografia, starannie dopracowana przez Philippe Lafeuille’a , reżysera Tutu, uhonorowanego Nagrodą Publiczności na Festiwalu Avignon OFF w 2015 roku.Realizatorzy:

Choreografia: Njagui Hagbé
Inscenizacja: Philippe Lafeuille

Program 6. edycji Festiwalu MATERIA PRIMA 17 –28 lutego 2023:

17, 18.02, NCK –  Wanted PosseDance N’ Speak Easy, nowe, nagradzane przedstawienie
18, 19.02, ICE – Compagnie KäfigVertikal, spektakl rozgrywający się w powietrzu i przeczący grawitacji
19, 20.02, Teatr Ludowy – Jacop Ahlbom CompanyVielfalt, przedstawienie  pełne filmowych sztuczek i efektów specjalnych
21, 22.02, Opera Krakowska – Sasha Waltz & GuestsKreatur, zaskakująca i niepokojąca opowieść słynnej choreografki
22, 23.02, ICE – Compagnia Finzi PascaNuda, nastrojowe widowisko cyrkowe wizjonera teatru
24, 25.02, Teatr Groteska – Sofie Krog TeaterThe House,  wstrząsająca, ale i zabawna historia rodzinnego domu pogrzebowego
27, 28.02, ICE – Akram Khan CompanyJungle Book reimagined, czyli Księga dżungli wymyślona na nowo, w której doszukiwać się można współczesnej relacji ze światem natury
27, 28.02, Teatr Groteska – Thick & TightA Night with Thick & Tight, niezwykłe spotkanie z kultowymi postaciami popkultury, takimi jak Andy Warhol, Sid Vicious, Marlena Dietrich, Marilyn Monroe i księżna Diana (impreza towarzysząca)

Więcej szczegółówwww.materiaprima.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close