Kraków / Balet Cracovia Danza: „Krakowskim śladem Królowej Jadwigi”

Zdjęcie: Kraków / Balet Cracovia Danza: „Krakowskim śladem Królowej Jadwigi”

Kraków / Balet Cracovia Danza: „Krakowskim śladem Królowej Jadwigi”. Plakat: materiały własne organizatora

Krakowskim śladem Królowej Jadwigi to program taneczny Baletu Cracovia Danza przygotowany w ramach cykl happeningów Cracovia Danza: Balet w mieście, nawiązujący do tegorocznych obchodów rocznic związanych z życiem i działalnością św. Jadwigi Królowej Polski.

Wersja do druku

Udostępnij

W programie artystycznym, opartym na tańcach i muzyce z epoki, zobaczymy kreowane przez tancerzy postaci historyczne: królową Jadwigę, króla Jagiełłę, jego brata księcia Witolda, Spytka z Melsztyna i damy dworu królowej z Wawelu.

Przedstawione tańce, zrekonstruowane i stworzone przez Romanę Agnel, oparte są na włoskich i francuskich traktatach z XV wieku. Kostiumy autorstwa Moniki Polak-Luścińskiej odtworzone są na podstawie miniatur z przełomu XIV i XV wieku.

W programie pojawią się takie tańce jak: bassa danse de Clêves, leoncello, Jouissance vous donnerai, pellegrina, Quinte estampie reale.

Realizatorzy:

Choreografia i rekonstrukcja tańców oryginalnych: Romana Agnel
Kostiumy: Monika Polak –Luścińska

Występują tancerze Baletu Cracovia Danza: Ewelina Keller, Małgorzata Nabrzeska, Zuzanna Frank, Zuzanna Kobierzyńska, Maxim Berko, Michał Kępka, Iwan Zacharow.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 13:00

Kraków, Collegium Novum UJ, westybul przed aulą na I piętrze, ul. Gołębia 24

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close