Kraków: Balet Dworski „Cracovia Danza” „W starym kinie” – chor. Romana Agnel, Dariusz Brojek, Beata Broniek

Zdjęcie: Kraków: Balet Dworski „Cracovia Danza” „W starym kinie” – chor. Romana Agnel, Dariusz Brojek, Beata Broniek

Balet Dworski „Cracovia Danza” „W starym kinie” – chor. Romana Agnel, Dariusz Brojek, Beata Broniek. Fot. Ilja van de Pavert

Balet Dworski „Cracovia Danza” zaprasza na spektakl pt. W starym kinie. Widowisko to w choreografii Romany Agnel, Dariusza Brojka i Beaty Broniek (tango), w scenografii i z kostiumami projektu Moniki Polak-Luścińskiej, jest taneczną podróżą w świat przedwojennego polskiego kina, pełnego znanych przebojów, które do dziś wzruszają i bawią.

Wersja do druku

Udostępnij

Ada to nie wypada, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Barbara, Czy tutaj mieszka panna Agnieszka, Jadzia, po prostu Jadzia, to tylko niektóre z przedwojennych hitów składających się na przedstawienie, przenoszące widzów w lata 20. i 30. XX wieku.  To do tych przebojów pełnych uroku artyści tańcem opowiedzą przede wszystkim o miłości. Tak naprawdę wszystkie międzywojenne piosenki z tego spektaklu mają bowiem wspólny mianownik: miłość, niespełnioną, nostalgiczną, ale też wesołą, żywiołową, pełną marzeń. Wytańczone sceny ukazują przede wszystkim różne kobiety, piękne, kapryśne, wesołe, mądre; dziewczyny, które stały się motorem przedwojennego życia i dla których mężczyźni chcieli zmieniać świat. Uważny widz spostrzeże, że w widowisku przedstawione zostały różne formy i style tańca, tak charakterystyczne dla tamtej epoki, czyli taniec jazzowy, modne wówczas walce, tanga czy charleston. A wszystko to połączone zostało z elementami kabaretu i pantomimy.

Choreografia: Romana Agnel, Dariusz Brojek
Choreografia tanga: Beata Broniek
Scenografia i kostiumy: Monika Polak-Luścińska

Premiera: 9 lipca 2009, Lądek Zdrój

Więcej o spektaklu: http://cracoviadanza.pl/spektakl/61

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Krakowski Teatr Variété, ul. Grzegórzecka 71

godz. 19:00

Kraków: Krakowski Teatr Variété, ul. Grzegórzecka 71

godz. 19:00

Kraków: Krakowski Teatr Variété, ul. Grzegórzecka 71

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close