Kraków/BalletOFFFestival 2017: Wydział Teatru Tańca w Bytomiu (Polska) „Bezdech”

Zdjęcie: Kraków/BalletOFFFestival 2017: Wydział Teatru Tańca w Bytomiu (Polska) „Bezdech”

Fot. Krzysztof Kadis

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach BalletOFFFestival 2017 Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza na pokaz dyplomowego spektaklu tanecznego Bezdech studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie). Przedstawienie jest zwieńczeniem procesu edukacji i momentem sprawdzenia się w profesjonalnym działaniu scenicznym. Punktem wyjścia przy tworzeniu spektaklu było odnalezienie sytuacji, w których ludzie czuja się bezradni. Kiedy pojawia się BEZdech? Czy ludzie są BEZradni tylko wobec ostateczności? Jak uchronić się przed BEZwładem, BEZmiarem, BEZdźwiękiem? Czy ludzie są skazani na BEZbronność wobec BEZwzględności? Kiedy zaczyna się BEZdomność? Czy życie ma polegać na BEZustannym ponawianiu zmagań w osiąganiu nieosiągalnego?

BEZDECH

Może zdarzyć się zawsze i wszędzie.

W uniesieniu, roztargnieniu, zderzeniu, przerażeniu.

W tańcu, we śnie, na dnie.

Pęknięcie…

Premiera: 17.12.2016 Bytomskie Centrum Kultury „Becek”

Reżyseria i choreografia: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska

Asystenci choreografa: Paweł Urbanowicz, Natalia Dinges

Muzyka/kompozytor: Patrycja Hefczyńska

Kostiumy i charakteryzacja: Marta Wieczorek, Kamila Zabłocka

Reżyseria światła: Kamil Rogański

Realizacja dźwięku: Mariusz Michalik

Projekt scenografii: Sara Sudoł

Realizacja scenografii: Jacek Wichrowski

Występujący: Jacobina Blüm, Agnieszka Borkowska, Mateusz Lisiecki, Marek Bula, Maria Bijak, Ewelina Sobieraj, Mikołaj Wnęt, Sabina Romańczak, Bartłomiej Gąsior, Jarek Mysona, Klaudia Gryboś, Aleksandra Grącka, Daniel Leżoń, Mateusz Ulczok, Patryk Gnaś, Michał Czorny, Wiktoria Zawadzka

Bilety: 25 zł.

***

BalletOFFFestival to stworzona przez Krakowskie Centrum Choreograficzne nowa formuła dla, odbywającego się od 1991 roku w Nowohuckim Centrum Kultury festiwalu Krakowskie Spotkania BaletOFFowe, który prezentował i promował w Krakowie sztukę tańca. W 2014 roku odbyła się pierwsza edycja BalletOFFFestival. BalletOFFFestival to festiwal rezydencyjny, którego misją jest stymulowanie procesu twórczego. Wybrane projekty otrzymują od Krakowskiego Centrum Choreograficznego wsparcie w realizacji spektaklu z zakresu szeroko rozumianego tańca współczesnego czy teatru tańca w postaci udostępnienia przestrzeni do prób oraz szeregu działań promocyjnych, promujących zorganizowaną w ramach festiwalu premierę. Pełen proces obejmuje kilkutygodniową rezydencję, w ramach której wyłonionym artystom udostępniona jest przestrzeń do prób i scena wraz z zapleczem technicznym i konieczną infrastrukturą. Kulminację festiwalu stanowi prezentacja powstałych spektakli w postaci wieczoru premier. Krakowskie Centrum Choreograficzne poprzez Festiwal stwarza warunki do twórczej konfrontacji myśli, do pracy studyjnej, oferuje pomoc w realizacji spektakli oraz – często – pierwszej premiery wraz z jej promocją.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Scena Nowohuckiego Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close