Kraków / Krakowskie Centrum Choreograficzne: Barbara Bujakowska „Czterdzieści”

Zdjęcie: Kraków / Krakowskie Centrum Choreograficzne: Barbara Bujakowska „Czterdzieści”

Barbara Bujakowska „Czterdzieści”. Grafika: Olga Kalarus

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza na spektakl w choreografii Barbary Bujakowskiej Czterdzieści.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl stanowi trzecią część większego projektu. Po częściach poświęconych seniorom i dzieciom Czterdzieści skupione jest na osobach w średnim wieku.

Idea projektu narodziła się zaraz po stworzeniu spektaklu The voice of seniors, który przedstawiał generację osób w podeszłym wieku (premiera odbyła się w sierpniu na Krakowskim Festiwalu Tańca /KCC). Projekt opierał się na kilkunastu spotkaniach z seniorami, gdzie wspólnie z uczestnikami eksplorowane były przestrzenie wokalne, teatralne i ruchowe.

Do tryptyku zaproszone zostały w sporej części osoby, które nigdy wcześniej nie występowały na scenie. Podstawą dla wszystkich trzech części były te same pytania zadawane uczestnikom, na które odpowiadali spontanicznie bez wcześniejszego przygotowania. Autorka pomysłu przygląda się z wielką uważnością każdej z tych grup społecznych z całą ich złożonością, różnorodnością, problemami, radościami i marzeniami.

Czas trwania: 50 minut

Realizatorzy:

Koncept, choreografia: Basia Bujakowska
Montaż wideo, dźwięk: Marcin Janus
Performans: Maciej Bujakowski, Agata Jelonek, Olga Kalarus-Zguda, Monika Kiwak, Maciej Kimala, Tomasz Kowalczyk, Tomasz Pacan, Jacek Szelest, Paulina Tatara, Małgorzata Werbińska-Wojciechowska
Autorka aranżacji piosenek, wykonanie: Paulina Tatara

W spektaklu Czterdzieści wykorzystano cytaty z twórczości polskich artystów takich jak Fisz, Kury, Skubas, Krzysztof Kościelski, a także teksty filozofa Tomasza Stawiszyńskiego.

Uwaga: W spektaklu występują wulgaryzmy.

Więcej informacji: https://nck.krakow.pl/kcc/blog/spektakl-czterdziesci-w-studio-kcc/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Kraków: Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4

godz. 19:00

Kraków: Studio KCC, Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close