Kraków: Cracovia Danza i Trupa KOMEDIANTY „Karnawał Arlekinów” – reż. Agnieszka Cianciara-Fröhlich, chor. Romana Agnel i Dariusz Brojek

Zdjęcie: Kraków: Cracovia Danza i Trupa KOMEDIANTY „Karnawał Arlekinów” – reż. Agnieszka Cianciara-Fröhlich, chor. Romana Agnel i Dariusz Brojek

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Twórczynie Karnawału Arlekinów – Agnieszka Cianciara-Fröhlich i Romana Agnel – opowiadają historię tytułowego bohatera, kreśląc jego bogatą charakterystykę. Używają do tego wielu środków wyrazu, zanurzonych w tradycji komedii dell’arte i różnych formach tanecznych. Niezwykle istotne połączenie tańca i włoskiej komedii pozwala na ukazanie Arlekina w różnych przestrzeniach teatralnych, potwierdzając znaczny wpływ komedii dell’arte na świat tańca i baletu. Obok historycznych choreografii, pojawią się w spektaklu także autorskie kompozycje taneczne. Będzie to taneczna podróż do renesansowych Włoch i barokowej Francji.

Przedstawienie odbywa się w ramach XI Dni Komedii dell’Arte Arlecchino, mon amour.

Reżyseria: Agnieszka Cianciara-Fröhlich

Inscenizacja: Romana Agnel

Choreografia: Romana Agnel, Dariusz Brojek oraz choreografie oryginalne z epoki, odtworzone na podstawie traktatów

Scenografia: Karolina Danek

Kostiumy: Monika Polak-Luścińska, Ludwika Gorgoń oraz Noëlle Chanoine
(Fantaisies Baroques)

Maski: Jonathan Fröhlich

Wystąpią: tancerze Baletu Cracovia Danza oraz Trupa KOMEDIANTY oraz gościnnie w spektaklu premierowym Pierre-François Dollé (Fantaisies Baroques)

Bilety: 40 i 30 zł (ulgowe), 25 zł (grupowe, powyżej 10 osób)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Kraków: Krakowski Teatr Variété, ul. Grzegórzecka 71

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close