Kraków/Cricoteka: „Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń” – warsztaty (blok dziennikarski)

Zdjęcie: Kraków/Cricoteka: „Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń” – warsztaty (blok dziennikarski)

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń – warsztaty to autorski program prezentacji tańca współczesnego, realizowany przez Cricotekę od 2018 roku. W ramach tegorocznej edycji projektu organizatorzy zapraszają do udziału w trzech blokach warsztatów skupionych wokół tańca. Inspiracją do twórczych działań będą happeningi Tadeusza Kantora i sposób, w jaki artysta wykorzystywał w nich codzienne czynności.

Zaproszenie skierowane jest do seniorek i seniorów, studentek i studentów oraz licealistek i licealistów z Krakowa oraz okolic. Uczestnicy i uczestniczki, zgodnie z własnymi zainteresowaniami, wybierają jeden (lub więcej) z trzech bloków warsztatowych: taneczny, medialny (dokumentacja filmowa albo fotograficzna) lub dziennikarski. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Blok dziennikarski (w sali konferencyjnej lub na Zoomie – prowadzenie: Alicja Müller):
Zajęcia dziennikarskie to ćwiczenia z kreatywnego pisania o tańcu i ruchu, które poprowadzi Alicja Müller. Uczestniczki i uczestnicy stworzą zarówno krótkie teksty krytyczne (recenzje pisane z myślą o publikacji w mediach społecznościowych), jak i utwory poetyckie czy prozatorskie, inspirowane happeningami Tadeusza Kantora oraz współczesnymi spektaklami dialogującymi z tradycją Cricot 2. Do zadań grupy dziennikarskiej będzie należało „podglądanie” działań grupy tanecznej i sporządzanie kreatywnych notatek z jej spotkań. W ramach swojej pracy uczestniczki i uczestnicy przeprowadzą rozmowy z instruktorkami i instruktorami bloku tanecznego, a następnie przygotują teksty o narzędziach pracy ruchowej każdej i każdego z nich. Cykl został podzielony na serię spotkań grupowych* oraz indywidualne konsultacje z prowadzącą, pomyślane jako współpraca autora/autorki z redaktorką. Blok zakończy wspólne stworzenie artystycznego zina, który będzie udostępniony na stronie internetowej Cricoteki, a w formie drukowanej – w przestrzeniach muzeum.

4 września w godz. 17.00-19.00

25 września w godz. 17.00-19.00
2 października w godz. 17.00-19.00
oraz wybrane dni z zajęć w ramach bloku tanecznego

*Spotkania grupowe – w zależności od preferencji grupy – odbędą się na żywo lub online (na platformie Zoom).

Osoby zainteresowane proszone są o zapoznanie się regulaminem oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego: tutaj

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 30 sierpnia.

Koordynatorki projektu: Alicja Müller, Barbara Pasterak, Izabela Zawadzka

Kontakt: Marzena Boniecka, e-mail: boniecka@cricoteka.pl, tel. 506 164 326

Wydarzenie: Facebook

Strona: www.cricoteka.pl

Więcej o warsztatach także na: https://www.taniecpolska.pl/ogloszenie/show/8268

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Kraków: Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4, sala konferencyjna

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close