Kraków/Cricoteka: „Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń” – warsztaty (blok medialny)

Zdjęcie: Kraków/Cricoteka: „Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń” – warsztaty (blok medialny)

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń – warsztaty to autorski program prezentacji tańca współczesnego, realizowany przez Cricotekę od 2018 roku. W ramach tegorocznej edycji projektu organizatorzy zapraszają do udziału w trzech blokach warsztatów skupionych wokół tańca. Inspiracją do twórczych działań będą happeningi Tadeusza Kantora i sposób, w jaki artysta wykorzystywał w nich codzienne czynności.

Zaproszenie skierowane jest do seniorek i seniorów, studentek i studentów oraz licealistek i licealistów z Krakowa oraz okolic. Uczestnicy i uczestniczki, zgodnie z własnymi zainteresowaniami, wybierają jeden (lub więcej) z trzech bloków warsztatowych: taneczny, medialny (dokumentacja filmowa albo fotograficzna) lub dziennikarski. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Blok medialny (w sali konferencyjnej lub na Zoomie – prowadzenie: Grzesiek Mart):

Blok skierowany do pasjonatek i pasjonatów fotografii i filmu. Grupa prowadzona przez Grzegorza Marta spróbuje swoich sił w dokumentacji tańca. Uczestniczki i uczestnicy poznają podstawy dokumentacji, fotografii artystycznej i profesjonalnej obróbki zdjęć, skupią się na fotografii reżyserowanej, tworzeniu wizualnych esejów komentujących wydarzenia teatralne oraz wirtualnych galerii w mediach społecznościowych z wykorzystaniem możliwości telefonów komórkowych i podstawowych, szeroko dostępnych programów komputerowych dla amatorów. Kolejnym etapem pracy będzie praca z wideo. Zajęcia będą poświęcone dokumentacji, tworzeniu teledysków oraz klipów artystycznych.

7 października w godz. 17.00-19.00
14 października w godz. 17.00-19.00
21 października w godz. 17.00-19.00

28 października w godz. 17.00-19.00
+ zadania domowe

Osoby zainteresowane proszone są o zapoznanie się regulaminem oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego: tutaj

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 30 sierpnia.

Koordynatorki projektu: Alicja Müller, Barbara Pasterak, Izabela Zawadzka

Kontakt: Marzena Boniecka, e-mail: boniecka@cricoteka.pl, tel. 506 164 326

Wydarzenie: Facebook

Strona: www.cricoteka.pl

Więcej o warsztatach także na: https://www.taniecpolska.pl/ogloszenie/show/8268

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Kraków: Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4, sala konferencyjna

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close