Spektakle

Kraków/Festiwal KRoki 2014: Ramona Nagabczyńska „Re:akumulacja”

Zdjęcie: Kraków/Festiwal KRoki 2014: Ramona Nagabczyńska „Re:akumulacja”

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas II edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki: Pomiędzy światami zostanie pokazany spektakl Ramony Nagabczyńskiej Re:akumulacja.

Ramona Nagabczyńska o spektaklu: „Czas teraźniejszy to czas powielania, polepszania, powiększania i pytania: „Co zrobić ze skumulowanym materiałem?”. Czas teraźniejszy to czas, kiedy akumulacja znaczy co innego niż w latach 70-tych, kiedy Trisha Brown tworzyła swoją słynną pracę i metodę twórczą. Czas teraźniejszy, to czas rewizji i recyklingu. To czas dialogu z kontekstem, historią, postaciami, których się nigdy nie spotkało i nie spotka w sensie fizycznym. To czas dialogu pozbawionego hierarchii i kompleksów. Pozbawiam się złudzeń. Nie ma mnie w sensie artystycznym. Jest tylko odtwarzanie, przetwarzanie, remiksowanie, powielanie cząstek innych. Totalna, nowoczesna mechanizacja, która pozwoli mi dotrzeć do was i do siebie.”

Choreografia i wykonanie: Ramona Nagabczyńska

Muzyka: Alexander Zekke

Projekcje: Miguel Nieto

Światła: Jan Cybis

Produkcja: Komuna//Warszawa przy wsparciu Instytutu Muzyki i Tańca jako część cyklu RE//MIX.

Bilety: 20/25zł

O godzinie 21.30 odbędzie się spotkanie z Ramoną Nagabczyńską i Bataritą w kawiarni Pauza in Garden (wstęp wolny).

HARMONOGRAM

Więcej: http://www.mos.art.pl/spektakl/pl/451/kroki-harmonogram

 

powiązane

Ludzie

Ramona Nagabczyńska

Ramona Nagabczyńska

Podczas II edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki: Pomiędzy światami zostanie pokazany spektakl Ramony Nagabczyńskiej Re:akumulacja. Ramona Nagabczyńska o spektaklu: „Czas teraźniejszy to czas powielania, polepszania, powiększania i pytania: „Co zrobić ze skumulowanym materiałem?”. Czas teraźniejszy to czas, kiedy akumulacja znaczy co innego niż w latach 70-tych, kiedy Trisha Brown tworzyła swoją słynną pracę i metodę twórczą. Czas teraźniejszy, to czas rewizji i recyklingu. To czas dialogu z kontekstem, historią, postaciami, których się nigdy nie spotkało i nie spotka w sensie fizycznym. To czas dialogu pozbawionego hierarchii i kompleksów. Pozbawiam się złudzeń. Nie ma mnie w sensie artystycznym. Jest tylko odtwarzanie, przetwarzanie, remiksowanie, powielanie cząstek innych. Totalna, nowoczesna mechanizacja, która pozwoli mi dotrzeć do was i do siebie.” Choreografia i wykonanie: Ramona Nagabczyńska Muzyka: Alexander Zekke Projekcje: Miguel Nieto Światła: Jan Cybis Produkcja: Komuna//Warszawa przy wsparciu Instytutu Muzyki i Tańca jako część cyklu RE//MIX. Bilety: 20/25zł O godzinie 21.30 odbędzie się spotkanie z Ramoną Nagabczyńską i Bataritą w kawiarni Pauza in Garden (wstęp wolny). HARMONOGRAM Więcej: http://www.mos.art.pl/spektakl/pl/451/kroki-harmonogram  

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close