Kraków/Festiwal KRoki: Iwona Olszowska „Spacer” i Małgorzata Haduch „Zona Segura”

Zdjęcie: Kraków/Festiwal KRoki: Iwona Olszowska „Spacer” i Małgorzata Haduch „Zona Segura”

Iwona Olszowska, Spacer. Fot. Radek Rakowski.

Wersja do druku

Udostępnij

Małopolski Ogórd Sztuk i Festiwal KRoki zapraszają jednego wieczoru na pokaz dwóch spektakli solowych: Spacer Iwony Olszowskiej i Małgorzaty Haduch Zona Segura

 

Zona Segura (2010) została zrealizowana w ramach Solo Projekt programu Stary Browar Nowy Taniec w Atr Stations Foundation w Poznaniu, natomiast Spacer Iwony Olszowskiej pokazywany był w Starym Browarze w ramach Prezentacji Przed-platformowych. 

 

Iwona Olszowska – tancerka, choreograf, pedagog tańca, świadomości ciała, kontakt improwizacji oraz improwizacji jako performance. Certyfikowany Somatic Movement Educator w oparciu o metodę Body Mind Centering. Kierownik artystyczny Eksperymentalnego Studia Tańca EST w Krakowie. Prowadzi zajęcia w Hurtowni Ruchu, krakowskiej PWST oraz na wydziale Aktor Teatru Tańca w Bytomiu, na Uniwersytecie Rzeszowskim, na kursach instruktorskich i warsztatach tańca w Polsce i za granicą (Ukraina, Anglia, Rosja). Doświadczenia taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie, w Alabamie i w Calgary oraz na warsztatach organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz festiwale tańca w Polsce. Obecnie tworzy choreografie autorskie – solowe oraz dla zespołów (m.in. Polskiego Teatru Tańca) oraz prace teatralne (m.in. dla warszawskiego Teatru Rozmaitości oraz Teatru Starego i Słowackiego w Krakowie). Tańczyła w USA, Kanadzie, Finlandii, Rosji, Anglii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Niemczech, Austrii, Włoszech, Portugali, Czechach, na Ukrainie, Mołdawii. Otrzymała nagrody za choreografie oraz za konsekwentną kontynuację własnej drogi twórczej, osobowość sceniczną oraz stypendium Fundacji Batorego (ArtsLink) w Nowym Jorku.

 

Małgorzata Haduch, absolwentka School for New Dance Development (SNDO 2004) w Amsterdamie, pracuje niezależnie jako choreografka i tancerka, reżyseruje spektakle, kuratoruje i organizuje wydarzenia związane z tańcem współczesnym, w szczególności zainteresowana improwizacją. Pracuje też w Holandii, Szkocji, Peru, Chile, Brazylii. Małgorzata jest inicjatorką kolektywu artystycznego Unfinished Company, który skupia międzynarodowych artystów z różnych dziedzin sztuki.

 

Czas trwania: 30 min i 30 min

Bilety: 25-30zł

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Kraków: Małoposlki Ogród Sztuk, ul. Rajska 21

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close