Kraków/Festiwal KRoki: Izabela Chlewińska „Tralfamadoria”

Zdjęcie: Kraków/Festiwal KRoki: Izabela Chlewińska „Tralfamadoria”

Fot. Katarzyna Madziała.

Wersja do druku

Udostępnij

Iza Chlewińska: „Tralfamadoria to inna planeta. To miejsce, gdzie wszystkie chwile, przeszłe, obecne i przyszłe, zawsze istniały i zawsze będą istnieć, a śmierć jest tylko złudzeniem. Mój spektakl inspirowany słynną powieścią Kurta Vonneguta Rzeźnia numer pięć to specyficzna podróż w czasie, a zarazem absurdalna wyprawa w celu poszukiwania sensu w tym, co budzi nasz największy strach. Zdarza się.”

 

reżyseria, choreografia, opracowanie muzyczne i wykonanie: Izabela Chlewińska współpraca artystyczna: Arkadi Zaides dramaturgia, tekst, reżyseria świateł: design Tomasz Śpiewak kostium:Maciej Chojnacki we współpracy z: Klubem Żak oraz dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Lidzbark Warmiński.

 

Izabela Chlewińska, zadebiutowała na scenie w roli Niewidomej w spektaklu Sinobrody – nadzieja kobiet według Dei Loher w reżyserii Norberta Rakowskiego (2004). W latach 2004-2008 tancerka Teatru Tańca Alter, w sezonie 2008-2009 aktorka Teatru Nowego w Łodzi. Stypendystka prestiżowego programu szkoleniowego danceWEB w Wiedniu w 2008 roku oraz stypendium Ministra Kultury w Polsce w 2009 roku. Członek Embassy of… – kolektywu blisko 70 artystów z całego świata. Od roku 2008 współpracuje z teatrami dramatycznymi jako choreograf (Teatr Narodowy w Warszawie, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Nowy w Łodzi). W 2008 roku powstał solowy spektakl Ophelia is not Dead, pokazany miedzy innymi na festiwalu Prisma Forum w Meksyku. W 2009 roku zorganizowała Ophelia is not Dead Festival – spotkanie siedmiorga niezależnych tancerzy z Polski, Serbii, Węgier, Szwecji, Anglii, Kostaryki oraz USA. Od roku 2009 współpracuje z Teatrem Dada von Bzdülöw (Przed południem przed zmierzchem, Le Sacre).

 

Na projekcję filmu wstęp jest wolny. 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 16:00

Kraków: Małopolski Ogród Sztuk, ul. Rajska 21

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close