Kraków/Festiwal KRoki: Teatr Dada von Bzdülöw „FRUU” – projekcja filmu

Zdjęcie: Kraków/Festiwal KRoki: Teatr Dada von Bzdülöw „FRUU” – projekcja filmu

Wersja do druku

Udostępnij

FRUU to nieprzypadkowe spotkanie czwórki artystów, którzy tworząc jeden wspólny organizm, raz uciekając w formę a raz próbując się z niej wydostać, wprowadzają widzów w ciszę… można by powiedzieć że w ruchu stąpają po lodzie na krańcach świata. Pod lodem jednak toczy się bujne życie mikro organizmów, choć na pierwszy rzut oka tego nie widać.

 

Istotą Fruu jest ciało i dźwięk, wobec czego taniec, a raczej grafika ruchu i muzyka stają się kluczowymi narzędziami kreowania przez artystów tego dość „bergmanowskiego” świata. Całość balansuje pomiędzy próbą odnalezienia życia w formie oraz formy w życiu, jednak nie jest to oczywiste łapanie się sensów, a raczej szukanie kontrastów, które budują bardzo delikatne emocjonalne napięcia w spektaklu.

 

Fruu wykorzystuje również charakterystykę przestrzeni, w której jest pokazywany, niczym naturalnie zmieniającej się scenografii.

 

Reżyseria: Katarzyna Chmielewska.Choreografia i wykonanie: Katarzyna Chmielewska, Anna Steller, Ula Zerek.

 

Czas trwania: 42 min.

Wstęp wolny. 

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close