Kraków/Festiwal KRoki: Tomasz Bazan „Station de Corps”

Zdjęcie: Kraków/Festiwal KRoki: Tomasz Bazan „Station de Corps”

Fot. Jakub Wittchen.

Wersja do druku

Udostępnij

Tomasz Bazan: „Tańczę tutaj dla Ciebie. To moja stacja. Jestem pewien, że istnieje taka możliwość spotkania się na tej stacji. Na tej stacji jest tylko jedna zasada: musisz udowodnić że tańczysz dla mnie – zrobisz wszystko aby mnie przekonać – nawet gdybyś musiał potraktować swoje ciało jako pojemnik nie bacząc na jego zniszczenie. Jeśli to się stanie – wtedy spotkamy się i zawrzemy umowę – ja zatańczę dla Ciebie. Gdyby jednak Ci się nie udało będziemy musieli się rozstać – wtedy ja zabieram to co dałeś. Próby kontaktu z drugim człowiekiem. Próba uchwycenia zmian, które zachodzą w nas w wyniku tego.”

 

„chciałbym wiedzieć, gdzie to jest… możecie pojechać tam razem, póź- niej mi opowiecie… klucz jest w mojej torebce… jestem gotowa…” — Z00, P. Greeneway

 

Czy ciało jest tylko pojemnikiem? Czy moje ciało należy do mnie, czy ja należę do mojego ciała? Nierozstrzygalność tych pytań powoduje pozostawanie w ciągłym wewnętrznym procesie ruchu wobec samego siebie. Obserwuję próby przekroczenia tych granic.

 

Dance for Renate Jett

 

reżyseria, choreografia, taniec: Tomasz Bazan z udziałem: Patrycja Płanik , Paweł Korbus video: Paweł Korbus kostiumy: Patrycja Płanik muzyka: Joanna Duda realizacja spektaklu: Maciej Połynkokonsultacje choreograficzne: Tania Androwska współpraca: Karolina Wesołowska produkcja: Teatr Maat Projekt CK Lublin, Oliver Ricco Foundation podziękowania: Art Stations Foundation, Stary Browar, Poznań

 

Tomasz Bazan, założyciel Teatru Maat Projekt; twórca i dyrektor artystyczny międzynarodowego festiwalu tańca i ruchu Maat Festival; członek Kunst Gillian Gallery Berlin; pracownik artystyczny Centrum Kultury w Lublinie; współtworzy Teatr Centralny w Lublinie. Ukończył wydział Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej o specjalizacji krytyka i animacja dzieł sztuk plastycznych. Szeroko pojmowanego tańca uczył się u wielu znakomitych tancerzy i mistrzów sztuk walki w Polsce i poza granicami kraju (spotkania, warsztaty, konferencje, staże, cuchingi). Od roku 2004 realizuje swój autorski program treningu fizycznego i poszukiwań kulturowych na terenie całej Polski i Europy wraz z kolektywnym zespołem. Współpracuje z wybitnymi teatrami, tancerzami, choreografami i reżyserami w Polsce oraz poza granicami kraju (m.in. Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego – Renate Jett, Jacek Poniedziałek, Małgorzata Szczęśniak, Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice, Kunst Gillian Gallery Berlin, Dance Art Now Londyn, Compagne le Sablier Francja, Opera Narodowa – Teatr Wielki Warszawa, Art Stations Foundation / Stary Browar Poznań, Teatr Provisorium, Teatr Nowy w Łodzi, Teatr Dramatyczny Warszawa, Teatr Powszechny Warszawa i inne). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP (2011). Zrealizował szereg projektów oscylujących wokół spektakli, happeningów, instalacji kolektywnych, performance pokazywanych w wielu prestiżowych miejscach niemal w całej Polsce i poza granicami kraju tworząc z czasem swój własny, rozpoznawalny styl.

 

Czas trwania: 45 minut

Bilety: 20-25zł

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close