Spektakle

Kraków/Festiwal SPACER 2015: Teatr Tańca DF „Ciało limbiczne” — chor. Jacek Owczarek

Zdjęcie: Kraków/Festiwal SPACER 2015: Teatr Tańca DF „Ciało limbiczne” — chor. Jacek Owczarek

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal Tańca Współczesnego SPACER to międzynarodowe wydarzenie taneczne obejmujące warsztaty tańca (CIAŁOWANIE), prezentacje spektakli z Polski i zagranicy oraz wydarzenia towarzyszące takie jak happeningi, pokazy filmów, jamy. W ramach festiwalu odbędzie się pokaz spektaklu Ciało limbiczne Teatru Tańca DF w choreografii Jacka Owczarka. Ciało limbiczne jest obrazem kobiety, który stworzył mężczyzna. Kształt i struktura spektakl jest efektem autorskiej metody pracy Jacka Owczarka w zastosowaniu z nowym partnerem, jakim jest Teatr Tańca DF. Wspomniana metoda opiera się na improwizacji i świadomości ciała w interakcji z drugą osobą. Jej wyjątkowość wynika ze swoistego odwrócenia kierunku twórczej pracy, zaczyna się bez planowania oczekiwanego, ostatecznego kształtu.

Obserwacja indywidualnych procesów każdego tancerza prowadzi do poszukiwań postaci i materiału ruchowego. Punktem wyjścia nie jest scenariusz, lecz reakcje, które zachodzą pomiędzy improwizującymi aktorami. Postaci zderzane są ze sobą nawzajem, by prowokować niezaplanowane i zaskakujące spotkania. Z tych spotkań i energii, która im towarzyszy, powstaje ostateczna struktura spektaklu.

 

Choreografia: Jacek Owczarek

Muzyka: Ola BIlińska (Babadag)

Bilety: 15zł. Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty „CIAŁOWANIE na SPACERZE 2015”

Film promocyjny festiwalu SPACER

Więcej informacji:

http://festiwalspacer.pl/

https://www.facebook.com/festiwalspacer

http://kcc.nck.krakow.pl/

https://www.facebook.com/kcc.nck

Logo Spacer (miniaturka)   Logo Krakowskie Centrum Choreograficzne (miniaturka)    Logo Nowohuckie Centrum Kultury (miniaturka)

powiązane

Ludzie

Jacek Owczarek

Jacek Owczarek

Festiwal Tańca Współczesnego SPACER to międzynarodowe wydarzenie taneczne obejmujące warsztaty tańca (CIAŁOWANIE), prezentacje spektakli z Polski i zagranicy oraz wydarzenia towarzyszące takie jak happeningi, pokazy filmów, jamy. W ramach festiwalu odbędzie się pokaz spektaklu Ciało limbiczne Teatru Tańca DF w choreografii Jacka Owczarka. Ciało limbiczne jest obrazem kobiety, który stworzył mężczyzna. Kształt i struktura spektakl jest efektem autorskiej metody pracy Jacka Owczarka w zastosowaniu z nowym partnerem, jakim jest Teatr Tańca DF. Wspomniana metoda opiera się na improwizacji i świadomości ciała w interakcji z drugą osobą. Jej wyjątkowość wynika ze swoistego odwrócenia kierunku twórczej pracy, zaczyna się bez planowania oczekiwanego, ostatecznego kształtu. Obserwacja indywidualnych procesów każdego tancerza prowadzi do poszukiwań postaci i materiału ruchowego. Punktem wyjścia nie jest scenariusz, lecz reakcje, które zachodzą pomiędzy improwizującymi aktorami. Postaci zderzane są ze sobą nawzajem, by prowokować niezaplanowane i zaskakujące spotkania. Z tych spotkań i energii, która im towarzyszy, powstaje ostateczna struktura spektaklu.   Choreografia: Jacek Owczarek Muzyka: Ola BIlińska (Babadag) Bilety: 15zł. Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty „CIAŁOWANIE na SPACERZE 2015” Film promocyjny festiwalu SPACER Więcej informacji: http://festiwalspacer.pl/ https://www.facebook.com/festiwalspacer http://kcc.nck.krakow.pl/ https://www.facebook.com/kcc.nck       

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close