Teatr Tańca DF

Zdjęcie: Teatr Tańca DF

Teatr Tańca DF

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca DF Istniejący od ponad dwudziestu lat krakowski Teatr Tańca DF to jeden z najstarszych teatrów tańca w Polsce. Jego założycielkami są Katarzyna Skawińska oraz Mariola Kleczkowska. Swoimi choreografiami oraz programem edukacyjnym, Teatr bardzo aktywnie promuje sztukę tańca w różnych kręgach odbiorców. Katarzyna Skawińska – choreograf oraz dyrektor artystyczny Teatru – jest znanym i cenionym pedagogiem w wielu ośrodkach tanecznych w Polsce. Konsekwentnie, od wielu lat, kształtuje charakterystyczny i styl Teatru, utrzymując jego wysoki poziom artystyczny i edukacyjny.

Na efekt końcowy, jaki przynosi ze sobą każdy tworzony przez zespół spektakl, wpływają: ruch, emocje, muzyka oraz oprawa plastyczna. Choreografie odnoszą się przede wszystkim do sfery emocjonalności człowieka. Poruszane tematy mają charakter uniwersalny Rozbudzają zmysły wzroku, słuchu oraz, co ważne, wpływają na odczucia widzów. Zespół angażuje się w organizację imprez kulturalnych, m.in. teatralnych, fotograficznych i filmowych. Swoją ofertę kieruje także do najmłodszych odbiorców. W 2008 roku Teatr Tańca DF został objęty patronatem Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

W ubiegłym roku Teatr zainaugurowął projekt taneczno-teatralny Planeta Taniec, skierowany do najmłodszych odbiorców sztuki. Projekt zostanie zakończony spektaklem z udziałem kilkuletnich uczestników (przedział wiekowy: 6 9 lat) oraz dorosłych tancerzy. Prace Planety Taniec trwają od września 2011 roku w krakowskim Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Premiera finalnego spektaklu odbędzie się 10 czerwca bieżącego roku.

Siedziba Teatru:

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”

Zajazd Kościuszkowski

ul. Białoprądnicka 3

powiązane

Ludzie

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close