Kraków/Noc teatrów: Teatr Tańca DF „Piksel”

Zdjęcie: Kraków/Noc teatrów: Teatr Tańca DF „Piksel”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Piksel łączy w sobie taniec, muzykę, tworzone na żywo dźwięki beatboxowe oraz współgrające ze sobą warstwy: scenograficzną i kostiumową. Elementy spektaklu korespondują ze sobą przez cały czas jego trwania. Poszczególne fragmenty układanki tworzą spójną całość. Stanowią żywe, energetyczne widowisko naznaczone geometrycznymi znaczeniami.

Piksel – najmniejszy element wyświetlanego obrazu przeistacza się na scenie w ogromną przestrzenną figurę geometryczną. Ruch tancerek zostaje wpleciony w jej strukturę. Obraz ciała widnieje w ramach sześciennej bryły w dosłownym tego słowa znaczeniu. Postacie, pobudzone do życia przez impulsy muzyczne obierają taneczny kierunek. Ciało nie tylko znajduje geometryczne ramy dla ruchu, ale również zaczyna nabierać w tańcu tej samej formy. Ostre, urywane ruchy z coraz większą intensywnością wypełniają scenę. Ciała nabierają odwagi w tworzeniu żywych figur geometrycznych, porzucając z czasem sześcienne zamknięcie. Budowana dynamika ruchu sinusoidalnie zwraca się ku dołowi. Gigantyczny piksel niknie w oczach widzów. Życie sceniczne gaśnie przypominając znikające małe cząstki wyświetlanego obrazu. Pozostawia jednak w głowach widzów migoczące elementy ruchomego widoku sprzed kilku chwil.

WSTĘP WOLNY.

 

 

PIKSEL
choreografia: Karolina Mika
muzyka: Sławomir Księżyk i Mateusz Łyczak(beatbox); collage
projekcja: Sławomir Wydra
kostiumy: Karolina Mika (wykonanie: Maria Mazur)
scenografia: Karolina Mika (wykonanie: Maciej Rompalski)
tańczą: Katarzyna Badura-Kozak, Dominika Kowal, Anna Majerczyk, Karolina Mika, Małgorzata Ogórek, Magdalena Śmigasiewicz

 

premiera: 29 kwietnia 2012 r.

 

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

KRAKÓW: Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki – Taras Północny, ul. Papiernicza 2,

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close