Ludzie tańca

Zdjęcie: Katarzyna Skawińska

Wersja do druku

Udostępnij

Katarzyna Skawińska – choreograf (teatr, film) i nauczyciel tańca współczesnego, założycielka Teatru Tańca DF, prezes Stowarzyszenia Teatr Tańca DF. Ukończyła pedagogikę kulturalno-oświatową na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie w Kulturze na UJ w Krakowie Pierwsze doświadczenia tanecz­ne zdobywała w Krakowie w Teatrze Tańca KONTRAST Jacka Tomasika, w zespole Profesor Janiny Strzembosz – uczennicy Isadory Duncan oraz w szkole Ruth Page w Chicago.

W 1990 roku założyła Teatr Tańca DF, dla którego stworzyła około czterdziestu au­torskich przedstawień tanecznych. Jej choreografie były wielokrotnie nagradzane na festiwalach tańca w Polsce i za granicą. Zasadą pracy choreografa jest otwartość na współpracę z przedstawicielami innych dziedzin sztuki.

Jako pedagog Skawińska współpracuje z wieloma ośrodkami w kraju, wykładając w ramach kursów oraz warsztatów technikę tańca współczesnego i kompozycję dla tancerzy, aktorów i instruktorów tańca. Katarzyna Skawińska jest również autorką licznych projektów edukacyjno-artystycznych. Współzałożycielka i wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego w Bytomiu; współzałożycielka Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej; członkini International Dance Council-CID UNESCO (od 2004); dyrektor artystyczny Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca w Koszęcinie.

Współpracuje też z wieloma instytucjami kultury m.in.: Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska, Nowohuckie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Sztuki Edukacji Artystycz­nej, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Zespół Pie­śni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego WARSZAWIANKA.

Otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej za pracę pedagogiczną i artystyczną oraz nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close