Kraków/Festiwal KRoki 2014: Janusz Orlik „Insight” i panel dyskusyjny „Po co komu tradycja? I jak sobie z nią radzić?”

Zdjęcie: Kraków/Festiwal KRoki 2014: Janusz Orlik „Insight” i panel dyskusyjny „Po co komu tradycja? I jak sobie z nią radzić?”

Fot. Michał Luczak

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas II edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki: Pomiędzy światami zostanie pokazany spektakl Janusza Orlika Insight. Po spektaklu, o godzinie 20.30, w kawiarni Pauza in Garden odbędzie się panel dyskusjny z okazji 10-lecia programu Stary Browar Nowy Taniec Po co komu tradycja? I jak sobie z nią radzić? z udziałem Janusza Orlika, Joanny Leśnierowskiej, Magdaleny Przybysz, Jacka Tomasika, Katarzyny Lemańskiej i Katarzyny Skawińskiej (prowadzenie: Jadwiga Majewska).

 

Insight poszukuje fizycznej i wizualnej reprezentacji dla emocjonalnych stanów wyalienowania z otaczającej nas rzeczywistości. Umieszczając bohatera w jednocześnie realnej i metaforycznej przestrzeni sceny gęstej od mikro-gestów, cieni i głosów, spektakl zderza ze sobą świat zewnętrzny i wewnętrzny, oferując nam wgląd w niejednoznaczne, często wszystkim nam bliskie, emocjonalne stany. Przełożone na intensywny język ruchu i obrazu, wciągają widzów w pełną napięcia podróż labiryntem ludzkiego ciała, dzień po dniu zderzającego się z kakofonią otaczających go bodźców. Insight powstał jako kolejna odsłona trwającego od blisko 10 lat artystycznego dialogu między Januszem Orlikiem a Joanną Leśnierowską i jest trzecim solo Janusza w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec.

Pomysł i ruch: Janusz Orlik/Joanna Leśnierowska

Wykonanie: Janusz Orlik
Dramaturgia i reżyseria światła: Joanna Leśnierowska
Remix dźwięku: Janusz Orlik
Scenografia: Marta Wyszyńska
Realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski
Oprawa wizualna: Michał Łuczak
Produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Marta Wyszyńska – absolwentka scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Doświadczenie zdobywała już w trakcie studiów, angażując się w różnego typu artystyczne przedsięwzięcia. Pracowała jako asystentka scenografa w poznańskich teatrach (m. in. u boku Magdaleny Tesławskiej, Izabeli Stronias, Janusza Sosnowskiego), brała udział w festiwalach oraz pokazach kostiumów, prowadziła warsztaty. Po studiach pracowała jako grafik, obecnie koncentruje się na projektowaniu scenografii. Od października 2012 roku asystentka w Pracowni Scenografii i na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Bilety: 25/30zł

Po spektaklu, o godzinie 20.30, w kawiarni Pauza in Garden odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem m.in. Janusza Orlika Po co komu tradycja? I jak sobie z nią radzić? (wstęp wolny).

HARMONOGRAM

Więcej: http://www.mos.art.pl/spektakl/pl/451/kroki-harmonogram

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close