Koszęcin/X Letnia Szkoła Artystyczna: Program dla tancerzy

Zdjęcie: Koszęcin/X Letnia Szkoła Artystyczna: Program dla tancerzy

Fot. Adrian Larisz

Wersja do druku

Udostępnij

W ciągu dziesięciu lat historii Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca Współczesnego w Koszęcinie – zgodnie z założeniami jej twórców, choreografów: Katarzyny Skawińskiej i Michaiła Zubkowa – w pełni ukształtował się jej autorski program i formuła. Pedagodzy współpracujący ze Szkołą reprezentują najnowsze kierunki i techniki tańca współczesnego,  których znajomość jest aktualnie wymagana na rynku tanecznym całego świata. Warsztaty są skierowane  przede wszystkim do tancerzy zawodowych i uczniów ostatnich klas szkół baletowych.

Misja

Doskonalenie umiejętności przyszłych adeptów i młodych artystów sztuki tańca, umożliwienie im uczestnictwa w procesie poszukiwań twórczych zarówno indywidualnych, jak i w grupie oraz publiczne przedstawianie wyników ich pracy.

Cele

1. Prezentacja autorskich programów edukacyjnych uznanych pedagogów tańca z kraju i z zagranicy.
2. Promowanie twórczych i innowacyjnych metod edukacyjnych w zakresie sztuki tańca.
3. Upowszechnianie wyników twórczej i eksperymentalnej pracy przyszłych adeptów, jak i młodych artystów wśród szerokiego grona odbiorców.
4. Ułatwienie i zwiększanie dostępu szerokiemu gronu odbiorców do najnowszych rozwiązań w dziedzinie edukacji artystycznej i jej twórczych rezultatów.

Program dla tancerzy

10-dniowy, intensywny program warsztatów umożliwia tancerzom doskonalenie technik tańca klasycznego, modern, jazz, Contact Improvisation i innych, uczestnictwo w procesie tworzenia choreografii i prezentacji końcowych wyników pracy na scenie, a także pogłębianie wiedzy teoretycznej w zakresie historii tańca.

Projekt AKTYWNI +

Połączony wspólną ideą program warsztatów skierowany jest do osób dorosłych – pasjonatów tańca. W ramach projektu prowadzone będą zajęcia z tańca współczesnego, klasycznego, towarzyskiego oraz improwiazacji kontaktowej – szczegóły TUTAJ

Program Letniej Szkoły Artystycznej obejmuje:

– taniec klasyczny, modern jazz, Contact Improvisation, pilates
– prezentację wyników pracy warsztatowej
– wykłady i filmy związane z tematyką tańca

Wśród pedagogów X edycji znajdują się: 

Michaił Zubkow,  Caroline Finn, Minka-Marie Heiß,  Vera Potashkina, Chiara Fulgentini, Antonello Tudisco,  Monika Myśliwiec, Łukasz Huzik, Kinga Szablowska, Sebastian Flegiel, Katarzyna Kozłowska, Katarzyna Grysko, Ilona Pułkownik. Warsztaty  wzbogacone  są wykładami z historii Sztuki Tańca oraz zajęciami  teoretycznymi z zakresu biomechaniki i zdrowego odżywiania. Wykłady dla uczestników poprowadzą: Joanna Gorwa, Katarzyna Gardzina-Kubała oraz Marta Mück.

Uczestnicy
Warsztaty skierowane są do tancerzy na poziomie zaawansowanym i średniozaawansowanym.
Warsztaty i wykłady będą prowadzone w języku polskim i angielskim.

Do pobrania:

Program warsztatów

Pałac w Koszęcinie
Międzynarodowa Letnia Szkoła Tańca Współczesnego odbywa się już po raz dziesiąty w Koszęcinie w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Miejsce sprzyja realizacji założeń programowych Szkoły ze względu na doskonałą infrastrukturę w zabytkowym zespole pałacowo-parkowym.

Organizator
Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny
tel. +48 34 310 64 03
e-mail centrum.edukacji@zespolslask.pl
www.lsa.zespolslask.eu

 

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Koszęcin: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny , ul. Zamkowa 3.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close