Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Teatr Tańca DF „Ciało limbiczne” — chor. Jacek Owczarek

Zdjęcie: Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Teatr Tańca DF „Ciało limbiczne” — chor. Jacek Owczarek

Na zdjęciu: Alisa Makarenko. Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Scena Tańca Współczesnego zaprasza na spektakl Ciało limbiczne Teatru Tańca DF.

Ciało limbiczne jest obrazem kobiety, który stworzył mężczyzna. Kształt i struktura spektakl jest efektem autorskiej metody pracy Jacka Owczarka w zastosowaniu z nowym partnerem, jakim jest Teatr Tańca DF. Wspomniana metoda opiera się na improwizacji i świadomości ciała w interakcji z drugą osobą. Jej wyjątkowość wynika ze swoistego odwrócenia kierunku twórczej pracy, zaczyna się bez planowania oczekiwanego, ostatecznego kształtu. Obserwacja indywidualnych procesów każdego tancerza prowadzi do poszukiwań postaci i materiału ruchowego. Punktem wyjścia nie jest scenariusz, lecz reakcje, które zachodzą pomiędzy improwizującymi aktorami. Postaci zderzane są ze sobą nawzajem, by prowokować niezaplanowane i zaskakujące spotkania. Z tych spotkań i energii, która im towarzyszy, powstaje ostateczna struktura spektaklu.

Choreografia: Jacek Owczarek

Muzyka: Ola BIlińska (Babadag)

Rezerwacje: scena.tanca.sckm@gmail.com

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close