Kraków/Festiwal SPACEr: „Ciałowanie” – warsztaty A.Piotrowska, A.M. Krysiak, J. Owczarek

Zdjęcie: Kraków/Festiwal SPACEr: „Ciałowanie” – warsztaty A.Piotrowska, A.M. Krysiak, J. Owczarek

Z materiałów festiwalu SPACE®

Wersja do druku

Udostępnij

CIAŁOWANIE na SPACErze to warsztaty tańca współczesnego, obejmujące KREACJĘ PRZESTRZENI, TANIEC WSPÓŁCZESNY oraz IMPROWIZACJĘ/KONTAKT IMPROWIZACJĘ.

W tegorocznej edycji ciałować będą ANNA PIOTROWSKA, ANNA KRYSIAK i JACEK OWCZAREK.

ANIA KRYSIAK – taniec współczesny
Moja technika powstała na bazie wieloletniego doświadczenia pracy w Śląskim Teatrze Tańca oraz pracy z wieloma innymi pedagogami i choreografami z Europy, Kanady, Anglii i USA. Technika ta jest wynikiem własnych badań nad możliwościami ciała człowieka, głównie kładąc nacisk na wykorzystanie naturalnych impulsów z niego wypływających, ciężaru ciała, swobodnego przepływu energii, pędu, zawieszeń (balansowania między stanem równowagi, a upadkiem), współdziałania z siłą grawitacji.

ANIA PIOTROWSKA – kreacja przestrzeni
Na Festiwalu SPACEr Piotrowska pragnie zaproponować warsztat z kreacji przestrzeni. Jak to co wewnątrz wpływa na to co jest na zewnątrz i odwrotnie. Warsztat zostanie zakończony pokazem pracy.
Warsztaty proponowane przez Annę Piotrowską są wynikiem wieloletnich doświadczeń nauczania tańca współczesnego (blisko 20 lat). Najważniejsze pytanie, na które chce odpowiedzieć Piotrowska, to jak emocje wpływają na ruch i jak poruszają ciało. Jak znaleźć potrzebę tańczenia w sobie. Istotnym elementem jest fizyczność ciała i odnalezienie własnych wartości w nim. Każde ciało jest inne i porusza się inaczej, choć może wykonywać te same ruchy. Jak znaleźć w sobie własne jakości, jak pracować samemu ze sobą (doświadczenia solowej tancerki). I najważniejsze jak czerpać przyjemność poruszania się w przestrzeni i kreować siebie na zewnątrz i do wewnątrz. Z punktu widzenia techniki tańca współczesnego Piotrowska rozpoczyna zajęcia od podłogi, gdzie rozciągane są mięśnie, pracuje się nad głębokimi mięśniami, wydłuża się i rozciąga ciało, w silnej pracy centrum. Istotna jest praca nad specyficznymi jakościami ruchu, orientacją ciała w przestrzeni, pamięcią ruchową i koordynacją ciała. Istotnym elementem jest praca nad oddechem i jego manipulacją. Kolejnym etapem zajęć jest pobudzanie wyobraźni w trakcie wykonywanych ćwiczeń, schematów. Jak z prostego nic nie mówiącego ruchu, można budować znaczenia, które tworzą jakości w ciele.

JACEK OWCZAREK – improwizacja i kontakt improwizacja
W improwizacji proces tworzenia zbiega się w czasie z jego wykonaniem. Improwizacja jest aktem niepowtarzalnym i spontanicznym, jest pracą z tym co manifestuje się w danym momencie w postaci sygnałów wizualnych, dźwiękowych, kinestetycznych, relacyjnych. Zajęcia są połączeniem moich doświadczeń w pracy z tańcem, improwizacją oraz metodą pracy z procesem wg A. Mindella, ich celem jest świadome wchodzenie w proces improwizacji, umiejętność pracy z kanałami zmysłowymi, obserwacji tego co się wydarza w trakcie improwizacji i poszerzanie świadomości ruchowej.

CIAŁUJEMY się 1, 2, 3 maja 2012 w Nowohuckim Centrum Kultury (Al. Jana Pawła II Kraków). W sumie 3 dni, 3 lekcje dziennie po 120 minut, razem 18 godzin zajęć! Poziomy zaawansowania oraz ilość grup zostaną ustalone przez organizatora na podstawie ilości zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń! Warsztaty improwizacji oraz kreacji przestrzeni zakończą się POKAZAMI!

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest przesłanie na adres warsztaty.ktt@gmail.com wypełnionego formularza zgłoszeniowego (do pobrania na stronie) oraz potwierdzenia opłaty:

przy zgłoszeniu do 15 kwietnia – 280 zł,
po 15 kwietnia – 340 zł

opłaty należy dokonać na konto: ING Bank Śląski,
konto nr: 62 1050 1445 1000 0090 7197 4951

U W A G A! – specjalnie dla uczestników warsztatów oferujemy noclegi w bezkonkurencyjnej cenie 10 zł! (doskonałe survivalowe warunki – do dyspozycji miejsce na podłodze w sali zbiorowej, z własnym śpiworem i karimatą, dostęp do wspólnych pryszniców).

WAŻNE! Warsztaty przeznaczone są dla osób od 16 roku życia, a informacje o zmianach będą zamieszczane na stronie głównej.

Ponadto na SPACErze spektakle (w tym premiery! atrakcyjna cena karnetów dla uczestników warsztatów!), spotkania, dyskusje i integracja.

szczegółowe informacje oraz zgłoszenia:

AGATA SYREK
e-mail: warsztaty.ktt@gmail.com
telefon: 0 530 555 757

więcej informacji www.festiwaltancawspolczesnego-spacer.pl

 

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Nowohuckie Centrum Kultury, Al. Jana Pawła II 232, 31-913 Kraków

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close