Kraków/Festiwal SPACEr: Krakowski Teatr Tańca (SZTUKAtorium) „In between” i „Kwadryga na trzech”

Zdjęcie: Kraków/Festiwal SPACEr: Krakowski Teatr Tańca (SZTUKAtorium) „In between” i „Kwadryga na trzech”

Fot. Michael Loizenbauer.

Wersja do druku

Udostępnij

In between

pomysł i choreografia: Aleksander Kopański
muzyka: Soap&Skin, Dadub, Bruce Channel, Tuccillo, Patty Pravo, Weekend Wolves
wykonanie: Krakowski Teatr Tańca: Anna Chmiel – Kowalska, Monika Godek, Barbara Kopała, Agata Syrek, Katarzyna Węglowska – Król, Katarzyna Żminkowska, oraz Pracownia METAfizyczna: Klaudia Czaja, Małgorzata Green, Marta Wołowiec

kilka razy w ciągu życia pojawia się szansa, która wszystko zmienia, zazwyczaj inaczej niż to sobie wyobrażamy. to spektakl o marzeniach, o wyborze, o jego konsekwencjach, o tym, jak widzimy samych siebie lub czego nie widzimy. i w końcu spektakl o kobietach, choć nie tylko.

 

Aleksander Kopański – wieloletni tancerz Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu, aktualnie współpracuje z Teatrem Słowackiego w Krakowie i Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Z wykształcenia i dawnej pasji leśnik.

SZtUKAtorium – eksperymentalne laboratorium choreograficzne Krakowskiego Teatru Tańca, które powstało we wrześniu 2009 roku. SZtUKAtorium umożliwia tancerzom realizację własnych pomysłów choreograficznych i wspiera ich zarówno pod względem merytorycznym, organizacyjnym, jak i promocyjnym.

Kwadryga na trzech

Premiera

choreografia: Eryk Makohon
scenografia: Eryk Makohon
występują: Bartosz Kwapień, Paweł Łyskawa, Sebastian Lenart (Pracownia METAfizyczna)

premiera, Kraków, 2012

… forma, proporcja, faktura, kontrapost, bryła, światłocień, kompozycja spiralna, złota proporcja, rytm, skala, relief, statyka, konstrukcja, gęstość, dynamika, grupa, ciężar, porządek, architektura, materia, anatomia, trójwymiarowość, przestrzeń …

Wykonane do oglądania głównie dookolnego, rzadziej do spoglądania z góry lub z dołu. Może posiadać fakturę lub kolor. Można je klasyfikować ze względu na skalę. Technika wykonania zależy od użytego materiału…

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:15

Nowohuckie Centrum Kultury, Al. Jana Pawła II 232, 31-913 Kraków

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close