Kraków/Festiwal SPACEr: Piotrowska, Bożek-Muszyńska, „R.O.Z.G.R.Y.W.K.A.”, Grupa Wahadło „Żywopłot”

Zdjęcie: Kraków/Festiwal SPACEr: Piotrowska, Bożek-Muszyńska, „R.O.Z.G.R.Y.W.K.A.”, Grupa Wahadło „Żywopłot”

Fot. Michael Loizenbauer.

Wersja do druku

Udostępnij

Kolejna produkcja w kolekcji eferte i mufmi firmowana nazwiskiem Piotrowskiej pt.: R.O.Z.G.R.Y.W.K.A. Tym razem został stworzony duet osobowościowy (Bożek-Muszyńska i Piotrowska). Inspiracją do stworzenia przedstawienia był obraz Fernanda Khnopffa pt. Memories (Lawn tenis) z 1889 r. Obraz ten wywołuje poczucie napięcia i zawieszenia w milczącej rozgrywce pomiędzy kobietami. Gęstość erotycznych marzeń. Wyczytane tęsknoty niezrozumianej miłości. Napięcie pomiędzy graczami wynika z pragnień, nie z chęci bezpośredniego starcia. Zawieszenie niespełnionej miłości, erotycznego spodu zawartego w masie rozleniwionej kobiecości.

Tenis – rozgrywka pomiędzy graczami, których zadaniem jest odbicie piłki rakietą ponad lub obok siatki na pole przeciwnika w sposób utrudniający jej odbiór.

 

Jak rozegrają grę zawodniczki Piotrowska & Bożek zaangażowane w R.O.Z.G.R.Y.W.K.Ę ? Zapraszamy na przedstawienie.

 

premiera odbędzie się 19 maja 2012 w Warszawie, Teatr Druga Strefa)
reżyseria: Anna Piotrowska
kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Anna Piotrowska
kostiumy: Justyna Spaleniak
muzyka: Michał Mackiewicz
light, sound & music set: Anna Piotrowska
produkcja: Anna Piotrowska, eferte_FUNDACJA ROZWOJU TAŃCA, KLUB DGW
współpraca: Teatr Druga Strefa

Bodziec- Reakcja- Doświadczenie. Zbierasz je i budujesz ogrodzenie dla przestrzeni, w której niczego nie masz, niczego nie słyszysz …tylko twoje nieznane dotąd myśli i bezdech. Przestrzeń na tyle bezpieczną, by nie czuć, a może czuć aż nazbyt…?

Spektakl, inspirowany doświadczeniami chorego na epilepsję, stał się próbą odnalezienia klucza do furtki pomiędzy neurologicznie uzasadnionym a świadomym przeżywaniem życia.

Grupa Wahadło działa od 2007 roku w Rybniku. Jej członkinie, Bernadeta Pander i Aleksandra Holesz, działają od 8 lat w dziedzinie teatru tańca. Na co dzień pracują w Fundacji Elektrowni Rybnik.

scenariusz: Bernadeta Pander
choreografia i wykonanie: Bernadeta Pander, Aleksandra Holesz
muzyka: Otomo Yoshihide, Group 180, Esmerine

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:15

Nowohuckie Centrum Kultury, Al. Jana Pawła II 232, 31-913 Kraków

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close