Kraków/Free the Dance: Marysia Stokłosa, Maria Mavridou „Silent Solo”

Zdjęcie: Kraków/Free the Dance: Marysia Stokłosa, Maria Mavridou „Silent Solo”

Na zdjęciu: Marysia Stokłosa. Fot. Mathias Trostdorf.

Wersja do druku

Udostępnij

Kolejny Free The Dance  to spotkanie gości z Holandii z krakowskimi artystami. W Alchemii już po raz drugi usłyszeć bedzie można gitarzystę Arvinda Gangę (pierwszy występ odbył się w czerwcu 2013 razem z Help Me To Crash Band) w składzie z Wiktorem Krzakiem na fagocie elektrycznym oraz z krakowską saksofonistką Pauliną Owczarek. Kolejny set to koncert na dwie perkusje w wykonaniu Tomka Chołoniewskiego z Onno Govaert, który jest członkiem amsterdamskiego zespołu Cactus Truck.

Zobaczyć będzie można także  dwa zaskakujące sola w wykonaniu Marysi Stokłosy oraz Marii Mavridou. Tancerki otworzą nowy rozdział cyklu Free The Dance,  SILENT SOLO, czyli solowy taniec improwizowany bez muzyki.

Spotkanie Amsterdam-Kraków to kolejna propozycja inicjatorki serii Free The Dance, Małgorzaty Haduch, która przez 10 lat mieszkała i pracowała w Holandii, gdzie rozpoczęła się jej fascynacja free jazzem i improwizacją. Po powrocie do Polski artystka konsekwentnie buduje pomost pomiędzy krakowską i amsterdamską sceną free-jazzową. Wieczór 23 marca pokazuje, że zaangażowanie artystów z obydwóch krajów jest pełne wzajemnej ciekawości i chęci wspólnego eksperymentowania.

Muzyka:
Arvind Ganga – gitara
Onno Govaert – perkusja
Tomek Chołoniewski – perkusja
Wiktor Krzak – fagot elektryczny
Paulina Owczarek – saksofon

Taniec:
Marysia Stokłosa
Maria Mavridou

Kurator wieczoru: Małgorzata Haduch

Bilety 25zł

***

Cykl Free The Dance powstał z inicjatywy Małgorzaty Haduch&Unfinished Company. Jest to seria performensów z udziałem muzyków-improwizatorów oraz tancerzy, spotkanie wyjątkowych osobowości scenicznych i doświadczonych improwizatorów, a także propozycja łączenia środowisk muzycznych i tanecznych, łamiąc podziały form scenicznych oraz „uwalniając” taniec współczesny od wielu stereotypów. Bezustannie czerpiąc inspiracje z muzyki free jazzowej i idei DIY, Free The Dance stało się manifestem pełnym pasji tworzenia nowych doświadczeń, zarówno dla artystów, jak i publiczności. 23 marca pokazana zostanie improwizacja taneczna w wykonaniu Marii Stokłosy.

Artyści zgłębiają sztukę improwizacji w połączeniu 2 dziedzin – muzyki i tańca współczesnego. W centrum poszukiwań jest tworzenie harmonii ponad formą, indywidualna ekspresja, transformacja energii i doświadczanie ciągle zmieniającej się rzeczywtistości.

Więcej: 

www.freethedance.blogspot.nl/p/free-dance.html

www.alchemia.com.pl/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:00

Kraków: Alchemia, ul. Estery 5

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close