Kraków/Hurtownia Ruchu: Improwizacja w naturze z Iwoną Olszowską

Zdjęcie: Kraków/Hurtownia Ruchu: Improwizacja w naturze z Iwoną Olszowską

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowska Hurtownia Ruchu zaprasza na warsztaty Improwizacja w naturze z Iwoną Olszowską. Warsztaty zaplanowane są w parku Jordana, a w razie niepogody – odbędą się w Studiu Tańca Hurtownia Ruchu.

O warsztatach:

Warsztat, w którym zaproszę Was do eksploracji potencjału improwizacji z natury. Poprzez zestrojenie ze zmysłami, uwrażliwimy nasze ciało do zestrojenia z naturą. Doświadczając i eksplorując ziemię, powietrze, dźwięki, zapachy, będziemy szukać ruchu. To, co nas będzie otaczać, będzie naszą inspiracją do działania. Spotkamy ruch uwolniony, organiczny, rezonujący, współistniejący z otoczeniem… Zapraszam śladami prekursorki tańca Isadory Duncan do poszukiwań rytmu ziemi, falistych linii natury, praw, którymi rządzi się rzeczywistość. Będziemy tworzyć scory, w których muzyką będzie śpiew ptaków, szum drzew, gdzie ziemia będzie rytmem dla kroków i powierzchnią nadającą krajobraz ruchowi. Kształty będziemy czerpać z otaczających drzew, pagórków i tego, co pojawi się po drodze.

 

Dynamikę podpowie Wasza wrażliwość, wyobraźnia oraz bycie tu i teraz.

Koszt warsztatów: 200 zł / 2 dni; 120 zł / 1 dzień

Zapisy: studio@hurtowniaruchu.pl do 15 lipca

Opłata za warsztaty przy zapisie, na konto:

Joanna Orłowska, 46 1140 2017 0000 4102 1212 6035

Uwaga! W przypadku rezygnacji z warsztatów z winy uczestnika, opłata nie będzie zwracana.

Prowadząca:

Iwona Olszowska jest tancerką, choreografką oraz nauczycielką tańca współczesnego, świadomości ciała, kontakt improwizacji i improwizacji jako performance, a także Somatic Movement Educator według metody Body-Mind Centering®. Była kierownikiem artystycznym Eksperymentalnego Studia Tańca. Doświadczenie zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz na uniwersytetach w Waszyngtonie, Alabamie i Calgary, na warsztatach Śląskiego Teatru Tańca i Centrum Animacji Kultury. Uczy w krakowskiej Hurtowni Ruchu i na Akademiach Muzycznych w Łodzi i Krakowie. Tworzyła spektakle i choreografie dla zespołu EST, Polskiego Teatru Tańca, Teatru Rozmaitości, Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej i Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Występowała w USA, Kanadzie, Finlandii, Rosji, Anglii, Norwegii, Izraelu i Mołdawii. Tańczy solowo (ostatnio również w przestrzeniach alternatywnych) i wykonuje improwizacje strukturalne, m.in. lecture performance oraz site-specific. Realizuje również projekty kooperatywne m.in. z muzykiem Marcinem Janusem i tancerzami np. z Pawłem Koniorem, Anną Haracz czy Magdaleną Przybysz.

Studio Tańca Hurtownia Ruchu
ul. Kącik 9, Kraków
tel. 692 131 496
www.hurtowniaruchu.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Kraków: Park Jordana, w godz. 17.00-20.00

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close