Kraków: Joan Laage „Embodying The Spirit (Ucieleśnianie Ducha)” – warsztaty butoh

Zdjęcie: Kraków: Joan Laage „Embodying The Spirit (Ucieleśnianie Ducha)” – warsztaty butoh

Joan Laage. Materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Limen Butoh zaprasza na warsztaty, które prowadzi Joan Laage.

Trening Embodying The Spirit (Ucieleśnianie Ducha) to zgłębianie odwiecznego pytania:  Czym jest życie? Jaka jest kondycja ludzkości? Czym jest ciało? Jak możemy doświadczać nieskończoności wewnątrz ciała/umysłu? Warsztat Joan t Laage o poszukiwanie ciała fizycznego, ciała elementarnego, ciała eterycznego, to budzenie nieskończoności w ciele. Program obejmuje ćwiczenia energetyzujące, ćwiczenia budzenia pamięci komórkowej, a także doświadczanie podróży poprzez „wymazywanie” i odtwarzanie ciała oraz ciągłą transformację w prowadzonej improwizacji.

„Wymazywanie” fizycznego ciała i redukcja „ja-ego” są dla butoh fundamentalne. Będziemy koncentrować się na obrazach z estetyki butoh oraz jedności ciała i umysłu w procesie jednoczesnego odkrywania i kreowania ciała. Rozpoznając ciało, jako nosiciela starożytnej historii i świadomości komórkowej, poszukujemy „ja” indywidualnego i uniwersalnego, przeplatających się i równoważących ze sobą. Ciało zostaje zdekonstruowane, by odsłonić uniwersalne „ja” i ujawnić pierwotne korzenie dzięki uwydatnieniu ciała naturalnego. „Ja” następnie zostaje odtworzone podczas ożywiającej podróży indywiduacji.

Poszerzenie topografii snów. Docieranie do miejsc, o których nie wiedziałaś, że to jeszcze ty, i do takich, w których to już dawno nie ty… mam wrażenie, że coś ważnego się wydarzyło, jeszcze nie wiem co… Całkiem nowa przestrzeń nieświadomości. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, gdzie mnie zabrał jednodniowy (!) warsztat.

Anna (uczestniczka warsztatów Joan Laage w Warszawie w 2015 roku)

Opłata: 90 zł
Liczba miejsc ograniczona ze względu na wielkość sali, zadatek (bezzwrotna zaliczka) 50 zł gwarantuje rezerwację miejsca na warsztacie.

Zapisy i informacje: limenbutoh@wp.pl, tel. 607 640 208

Dzień wcześniej, 24 marca o godz. 20.00, Teatr Limen Butoh zaprasza również do Klubu Alchemia w Krakowie (ul. Estery 5) na wieczór improwizacji butoh, podczas którego wystąpią: Joan Laage (Kogut Butoh) & Sylwia Hanff  (Limen Butoh) oraz muzycy Tomek Chołoniewski (perkusja) i  Robert Jędrzejewski (wiolonczela).

Więcej informacji

O prowadzącej:

Joan Laage (Kogut Butoh) – pionierka i jedna z najbardziej znanych zachodnich tancerek butoh, założycielka DAIPANbutoh Collective, Seattle/USA. Studiowała butoh u mistrza Kazuo Ohno i Yoko Ashikawy w Tokio, a także na warsztatach Mina Tanaki, Sankai Juku, Akira Kasai, Masaki Iwana; pod koniec lat 80.występowała z Gnome – grupą prowadzoną przez Ashikawę. W 1990 osiadła w Seattle i założyła Dappin` Butoh. W czasie gdy mieszkała w Polsce, przyjęła artystyczny pseudonim Kogut Butoh. W 2006 i 2007 podrózowała po Azji, tworzac tam projekty butoh. W maju 2011 twórczość Joan była omawiana na sympozjum butoh w UCLA. Joan występowała na festiwalach butoh w Nowym Yorku, Chicago, Portland, Boulder, Seattle i Paryżu. Jej doktorat (Ph.D. in Dance & Related Arts, Texas Woman’s University, 1993), dotyczył ciała w tańcu butoh. Joan została opisana w książkach Sondry Fraleigh – Tańcząc w stronę mroku: Butoh, Zen, i Japonia oraz Butoh: Metamorphic Dance and Global Alchemy. Joan często tworzy prace site-specific dla Japońskiego Ogrodu w Seattle, w którym jest przewodniczka. Jest również nauczycielką Tai Chi i posiada certyfikat z Analizy Labana. Jej najnowsze projekty to Suitcases Project,  4Culture Historical Site(s)-Specific Project i The Engendering Project cześciowo wspierany przez City of Seattle Office of Arts & Cultural Affairs. Od stycznia do kwietnia 2015 Joan podrózuje po Europie prezentując swója sztuke w wielu miejscach. Więcej o Joan Laage na:

www.seattlebutoh-laage.com oraz  www.daipanbutoh.com

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Kraków: Life Lab, ul. Dietla 97/9, w godz. 18.00-21.30.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close