Kraków: Krakowski Teatr Tańca i grupa AD HOC „Wieczór improwizowanej komedii tańczonej”

Zdjęcie: Kraków: Krakowski Teatr Tańca i grupa AD HOC „Wieczór improwizowanej komedii tańczonej”

Fot. B. Popiel

Wersja do druku

Udostępnij

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy projekt sceniczny – grupa improwizacji kabaretowej AD HOC i Krakowski Teatr Tańca łączą swoje siły by stworzyć Wieczór Improwizowanej Komedii Tańczonej. Na początku wieczoru obie grupy zaprezentują narzędzie, którym na co dzień posługują się na scenie – Grupa AD HOC improwizację sceniczną, Krakowski Teatr Tańca – taniec współczesny z wykorzystaniem improwizacji ruchowej. Potem obie dyscypliny zaczną się coraz bardziej przeplatać aż artyści będą musieli postawić się w całkiem dla siebie nowej roli.

Bilety 15zł – rezerwacje: tel. +48 12 644 24 81, 518 766 738, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl.

Grupa AD HOC powstała w 2008 roku z inicjatywy Kabaretu PUK. Organizowane przez nich Wieczory Komedii Improwizowanej to mieszanka improwizowanych scenek, gier, etiud, wierszy i piosenek, które powstają na bieżąco, w oparciu o określone wcześniej zasady i przy dużym udziale publiczności. Im większa wyobraźnia widza, tym większe wyzwanie dla nas i ciekawszy efekt. Zaletami takich występów są: niepowtarzalność – widz ma świadomość unikalności występu, nie jest możliwe powtórzenie go po raz drugi; energetyczność – improwizacja jest bardzo żywą dziedziną kabaretową, zarówno dla kabareciarzy jak i widzów; interaktywność – widownia podając sugestie decyduje na jaki temat ma być scena, kto ma w niej wystąpić etc.

Założycielem i kierownikiem artystycznym Krakowskiego Teatru Tańca jest Eryk Makohon. Teatr funkcjonuje w trybie ciągłym w oparciu o wysiłek i zaangażowanie choreografa oraz stałej grupy dziesięciorga tancerzy, którzy konsekwentnie realizują działania artystyczne, edukacyjne oraz impresaryjne. Teatr zrealizował już ponad 25 pełnowymiarowych spektakli wystawianych na scenach i festiwalach w Polsce i zagranicą. Krakowski Teatr Tańca, najprężniej działający teatr tańca w Krakowie, funkcjonuje w oparciu o struktury Nowohuckiego Centrum Kultury, które zapewnia Teatrowi przestrzeń do pracy oraz podstawowe narzędzia administracyjne, techniczne i organizacyjne. Teatr jest organizatorem cyklicznych międzynarodowych warsztatów tańca współczesnego z pedagogami z Polski i zagranicy, konkursu choreograficznego „3…2…1…TANIEC” oraz Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER. Przy Teatrze działa Pracownia METAfizyczna, szkoląca obecnie ponad 40 tancerzy oraz laboratorium choreograficzne Teatru SZtUKAtorium. W 2008 roku powstało Stowarzyszenie Krakowski Teatr Tańca, którego celem jest wspieranie inicjatyw Teatru. Stowarzyszenie jest producentem wszystkich spektakli Teatru. Teatr swoich scenicznych wypowiedzi nie zamyka w artystycznym monologu, a każdy spektakl to próba rozmowy z widzem. Proces, poszukiwanie, ruchowa i emocjonalna prawda oraz rozwój to najważniejsze pojęcia w słowniku grupy. Konsekwencja w realizacji własnej wizji artystycznej oraz specyficzny model funkcjonowania czyni Krakowski Teatr Tańca zjawiskiem oryginalnym i wyjątkowym na polskiej scenie artystycznej.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:30

Kraków: Nowohuckie Centrum Kultury, Studio C4, al. Jana Pawła II 232

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close