Kraków/Krakowski Teatr Tańca: Idan Cohen – warsztaty tańca współczesnego

Zdjęcie: Kraków/Krakowski Teatr Tańca: Idan Cohen – warsztaty tańca współczesnego

Stine Marcinkowski w projekcie Open Dialogue 2011, fot. Katharina Gahlert

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowski Teatr Tańca zaprasza na warsztaty tańca współczesnego, które poprowadzi izraelski tancerz i choreograf Idan Cohen. Warsztaty są przeznaczone dla tancerzy zaawansowanych.

Cena: 150 zł – karnet obejmujący wszystkie zajęcia, 8 godzin (Adepci KTT – 120 zł),

40 zł – bilet na pojedyncze zajęcia (Adepci KTT – 30 zł).

Zgłoszenia: krakowskiteatrtanca@o2.pl.

Idan Cohen – urodził się w 1978 roku w Izraelu w kibucu Mizra. Życie w kibucu w znaczący sposób wpłynęło na artystyczny kształt życia i pracy Idana. Otrzymał stypendium, które umożliwiło mu studiowanie teatru i sztuk pięknych na „Art Colony” w izraelskim Nagev. Jeszcze zanim dołączył do światowej sławy Kibbutz Contemporary Dance Company – zespołu założonego przez Yehudit Arnon, został zaangażowany do projektu filmowo-tanecznego autorstwa Lary Bersa, tancerki zespołu Bat-Seva (Francja). Idan Cohen występował na całym świecie, w spektaklach słynnych choreografów, m.in.: Rami Be’er, Inbal Pinto, Ania Brod i inni. Od 2003 roku uczy, występuje i tworzy jako artysta niezależny, nagradzany w międzynarodowych konkursach choreograficznych. W czerwcu 2009 roku (podczas XVI Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu) odbyła się premiera Jeziora Łabędziego – spektaklu powstałego dzięki wsparciu „Tanzplan Drezden” (Niemcy) oraz premiera solo Three pieced Swan, op.1, w ramach festiwalu Dance New Amsterdam w Nowym Jorku. Wielokrotnie nagradzany m. in. podczas międzynarodowego konkursu tańca współczesnego (Sofia, Bułgaria), w konkursie „No Balet” w Ludwigshafen (Niemcy) czy podczas „Solo Tanz Theater Festiwal” w Sztutgarcie (Niemcy). W listopadzie 2007 roku zdobył I miejsce i nagrodę za oryginalną interpretację kompozycji muzycznej podczas „Margarita Arnaudowa” – międzynarodowego konkursu tańca współczesnego (Sofia, Bułgaria) za Half cup sesame seeds, choreografię stworzoną dla „Arabesque” Dance Company. W marcu 2007 roku wygrał drugą nagrodę za A year in a fish life w konkursie „No Balet” w Ludwigshafen (Niemcy). W marcu 2008 roku za spektakl My sweet Littre fur Idan Cohen otrzymał I nagrodę podczas „Solo Tanz Theater Festiwal” w Sztutgarcie (Niemcy). Prezentował swoje prace na całym świecie – w USA, Niemczech, Holandii, Belgii, Włoszech, Bułgarii, Polsce, Tajlandii oraz Grecji. Był zapraszany do współpracy jako artysta gościnny, choreograf i nauczyciel przez: Cullberg Ballet w Szwecji, UCLA University Los Angeles, D.N.A & CPR – Theatre New York, AU Washington DC, ACDFA Boston, Amherst College MA, University of Massachusetts Dance Department, Smith College Dance Department, Mount-Holyoke college (USA), The Scottish Dance Theater (Dundee, Szkocja), Impactt w Wilrijk (Belgia), „Arabesque” w Sofii (Bułgaria), Międzynarodową Konferencję Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej w Bytomiu (Polska), The Jerusalem Academy oraz Suzanne Dellal Dance Center – Tel-Awiw (Izrael).

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Kraków: STUDIO KTT, ul. Grzegórzecka 69. Godz.: 18.00-20.00: poziom zaawansowany.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close