Kraków/Krakowski Teatr Tańca: Jan Lorys – warsztaty tańca fizycznego

Zdjęcie: Kraków/Krakowski Teatr Tańca: Jan Lorys – warsztaty tańca fizycznego

Fot. Adrian Larisz

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowski Teatr Tańca zaprasza na warsztaty tańca fizycznego (praca z podłogą, praca z partnerem), które poprowadzi Jan Lorys.

Cena: 120 zł – karnet obejmujący wszystkie zajęcia – w sumie 12 godzin (Adepci 90 zł),

80 zł – karnet obejmujący jedne zajęcia dziennie – w sumie 6 godzin (Adepci 60 zł),

30 zł – bilet na pojedyncze zajęcia (Adepci 20 zł).

Płatność w dniu warsztatów.

 

Zgłoszenia: krakowskiteatrtanca@o2.pl.

Prowadzący o warsztatach:

Praca z podłogą – poprzez ćwiczenie koordynacji poruszania się na czterech kończynach, rolowanie się po podłodze, szukanie nowych możliwości „bezpiecznych upadków” będziemy odkrywać ziemię jako naszego partnera. Nie tylko dającego nam bierne wsparcie, ale również mogącego nam pomagać w sposób dynamiczny. Zajęcia będą składać się z dwóch części, w pierwszej z pomocą ćwiczeń, będziemy wzmacniać ciało i rozwijać swoje możliwości ruchowe by w drugiej części wykorzystać je do stworzenia frazy ruchowej. Tańce łamańce, blisko podłogi.

Praca z partnerem – wykorzystując ćwiczenia stosowane w kontakt improwizacji, nauce partnerowań czy Fighting monkey practice, będziemy odkrywać w sobie pierwotne, naturalne ścieżki ruchowe. Pozwalające nam zrozumieć jak pracować z ciężarem swoim i partnera. Jak koordynować trzy środki ciężkości. Jak rozwijać kreatywność tańcząc w kontakcie. Zdobywając tę wiedzę będziemy uczyć się jak dzięki partnerowi możemy zacząć pracować w powietrzu. Zasadniczo, szalone skoki i bezpieczne upadki oraz praca z partnerem jakiej nie znacie.

Jan Lorys studiował na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu krakowskiej PWST, uczestniczył również w wielu warsztatach. Był uczniem między innymi Jozefa Fručka, Davida Zambrano, Aryego Bursztyna, Jensa Bjerregaarda. Warsztaty w Studio Krakowskiego Teatru Tańca będą czerpać głównie na doświadczeniu zdobytym z tymi pedagogami. Pracował z wieloma choreografami z kraju między innymi z: Erykiem Makohonem przy spektaklu Kwadryga na TRZECH, z Anną Piotrowską przy spektaklu dyplomowym Transdyptyk (obecnie pracują nad nowym spektaklem democratic body), z Kamilem Wawrzutą tworząc spektakl Profanum. Współpracuje również z artystami z zagranicy między innymi z Jozefem Fručkiem przy projekcie Dog Man czy z Rebeccą Lazier, w której spektaklu There might be others tańczył na otwarcie tegorocznego festiwalu Malta.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Kraków: STUDIO KTT, ul. Grzegórzecka 69. Godz.: 18.00-20.00: praca z podłogą; 20.15-22.15: praca z partnerem.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close