Kraków/Krakowski Teatr Tańca: Milan Kozanek „Body as a landscape” – warsztaty improwizacji kontaktowej

Zdjęcie: Kraków/Krakowski Teatr Tańca: Milan Kozanek „Body as a landscape” – warsztaty improwizacji kontaktowej

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowski Teatr Tańca zaprasza na warsztat improwizacji kontaktowej Body as a landscape, który poprowadzi Milan Kozanek. Warsztat przeznaczony jest dla tancerzy wszelkiego rodzaju, osób trenujących sztuki walki lub jogę, aktorów, osób pracujących z ciałem. Dodatkowo w sobotę (godz. 20:30-22:30) odbędzie się Jam z muzyką na żywo.

Cena: 230 zł do 15 września 2015 roku, 260 zł po 15 września 2015 roku, 10 zł – jam (dla uczestników warsztatu w cenie zajęć). Rezerwacje miejsca na warsztacie gwarantuje wpłata zaliczki – 100 zł.

Zgłoszenia: limanowka@poczta.onet.pl (temat maila: Warsztaty MILAN)

Warsztat poświęcony będzie rozwijaniu, poszukiwaniu i eksplorowaniu możliwości kinestetycznych ciał poruszających w kontakcie. Zabierze uczestników w podróż podczas, której będą mogli uczyć się o chwili obecnej i swoim ciele, o jego strukturze, wyrównywaniu energii i procesów myślowych. Warsztat pozwoli na lepsze postrzeganie powierzchni ciała oraz jego wewnętrznej struktury, jak również otaczającego świata, ciała partnera, sytuacji oraz atmosfery. Uczestnicy będą uczyć się różnych umiejętności, jak np. poczucie czasu i przestrzeni, grawitacji, połączeń, wsparcia. Milan Kozanek podchodzi do nauczania improwizacji kontaktowej z holistycznego punktu widzenia. W tańcu koncentruje się na fizyczności, kinestetycznej jakości ciała i grawitacji. Widzi taniec też jako energię witalną, cyrkulującą przez ciało, zawierającą całą osobę w procesie.

Zastrzeżenia:
1. Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim. Jeżeli ktoś będzie potrzebował pomocy, to w miarę możliwości organizatorzy będą się starali jej udzielić.
2. Uczestnicy biorą udział w zajęciach na własną odpowiedzialność. Warsztaty są oparte na intensywnej pracy z ciałem i organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ew. zranienia lub kontuzje.
3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania warsztatów na tydzień przed ich rozpoczęciem, jeżeli nie uzbiera się odpowiednia grupa lub w dowolnym czasie z przyczyn losowych. Nie ponoszą z tego tytułu żadnej odpowiedzialności wobec uczestników poza zwrotem zaliczki.

MILAN KOZANEK ukończył Akademię Sztuk Performatywnych w Bratysławie (Słowacja). Jest niezależnym choreografem i tancerzem. Ma duże doświadczenie jako nauczyciel w takich instytucjach jak Eksperymentalna Akademia Tańca Współczesnego SEAD w Salzburgu, Northern School of Contemporary Dance w Leeds, Tanz Quartier Wien i Konservatorium Wien University (Austria), Instytut Grotowskiego, TIP (Schule für Tanz, Improvisation und Performance) z Freiburga, University of Calgary (Kanada) i innych. Założył zespół taneczny Artyci Dance Company wraz ze swoją partnerką, Zuną Kozanek. Celem tego zespołu jest działalność artystyczna, a także pedagogiczna. Ich ostatni projekt to tworzenie Art and Educational Center Pangea w Górach Orlickich w Czechach. Milan uczy tańca przyjmując perspektywę holistyczną, łączącą w sobie ekplorację aspektów fizycznych, kreatywność, sztukę i życie.
www.artyci.com

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Kraków: Krakowski Teatr Tańca, ul. Grzegórzecka 69, godz. 10.00-13.00, 15.00-18.00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close