Kraków/Krakowski Teatr Tańca: Warsztaty improwizacji ruchowej z Pawłem Gralą

Zdjęcie: Kraków/Krakowski Teatr Tańca: Warsztaty improwizacji ruchowej z Pawłem Gralą

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowski Teatr Tańca zaprasza na warsztaty improwizacji ruchowej z Pawłem Gralą – tancerzem, pedagogiem tańca, choreografem i improwizatorem.

Podczas warsztatu będziemy rozwijać pojęcie stanu gotowości w improwizacji oraz dążyć do zawieszenia wszelkiej przewidywalności, tak by dać sobie przyzwolenie na „wydarzanie się”. Skupimy się na naszym kanale wzrokowym; będziemy przyglądać się interakcji między tym, co wewnętrzne (naszym ciele) z tym, co zewnętrzne (przestrzeń, współpartnerzy) i uczyć się, jak przetwarzać te bodźce na komponowanie w czasie rzeczywistym. Poznamy różne sposoby patrzenia, które stają się determinantem ruchu i decyzji w indywidualnych działaniach improwizacyjnych.

Grupa 1: poziom początkujący z doświadczeniem – godz. 11.30-14.30
Grupa 2: poziom średnio zaawansowany / zaawansowany – godz. 15.30-18.30

Koszt: 65 zł (3 godziny zajęć)
Płatne przelewem, po otrzymaniu regulaminu warsztatów i potwierdzeniu wolnych miejsc.
Adepci KTT – 8 miejsc w każdej grupie jest bezpłatnych, 4 miejsca w promocyjnej cenie.

Zgłoszenia na warsztaty należy wysyłać na adres: krakowskiteatrtanca@o2.pl
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Paweł Grala – tancerz, pedagog tańca, choreograf. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Od 2009 roku tancerz zespołu Pracownia Fizyczna prowadzonej przez Jacka Owczarka, gdzie uczestniczył m.in. w spektaklach: Re:akcje, Zdarzenia oraz Soul Project/PL w choreografii Davida Zambrano. Pracował z choreografami z Polski i z zagranicy, m.in.: Leszkiem Bzdylem i Katarzyną Chmielewską w spektaklu Transmigrazione di fermentti d’amore, Rosaną Gamson w produkcji TOV, Robertem Haydenem w projekcie Oratorium Dance Project, Ray’em Chungiem w ramach wystawy na temat improwizacji Przyjdźcie, pokażemy Wam co robimy – o improwizacji tańca w Muzeum Sztuki w Łodzi, Sławkiem Krawczyńskiem i Anną Godowską w projekcie Bataille. Świt nowych dni, Rafałem Dziemidokiem przy spektaklu improwizowanym Piotruś i Wilk oraz z Kayą Kołodziejczyk przy instalacji performatywno-ruchowej Audycja V. Własną praktykę reżysera i choreografa rozpoczął współtworząc spektakle Ćmy, 9.81, Matryca[Prześwit] – laureat konkursu The Best OFF oraz Polskiej Platformy Tańca 2019, Bez powtórzeń, Dual Fusion, Tkanka łączna. Jeden z założycieli kolektywu Czas Na Nic oraz KIPISZ-u – przestrzeni improwizacji osobistej (www.kipisz.pl).

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:30

Kraków: Studio Krakowskiego Teatru Tańca, ul. Grzegórzecka 69, (obok Teatru Variete)

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close