Kraków/Maszyna choreograficzna 2015: Karolina Garbacik „Uroda życia”

Zdjęcie: Kraków/Maszyna choreograficzna 2015: Karolina Garbacik „Uroda życia”

Fot. Jakub Wittchen.

Wersja do druku

Udostępnij

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA i kuratorka Anna Królica zapraszają na pokaz spektaklu Karoliny Garbacik Uroda życia, który odbędzie się w ramach programu Maszyna choreograficzna 2015 – Schlemmer. Analogie.

Uroda życia to międzynarodowy projekt, przygotowany specjalnie na festiwal Inny Wymiar, w ramach projektu Wschód Kultury. Autorzy i wykonawcy przedstawienia pochodzą z Polski, Hiszpanii i Białorusi.

O spektaklu:

Inspiracją dla spektaklu była kariera (a przede wszystkim: zmienność życiowych losów) polskiej, pochodzącej z Podlasia, gwiazdy kina przedwojennego — Nory Ney. Wielka sława, nagle przerwane pasmo sukcesów, niełatwa dojrzałość aktorki, wreszcie: gorzki schyłek jej życia.

Czym jest uroda życia? Wiecznym zdrowiem, aktywnością i pasmem ciągłych sukcesów? Czy może istnieniem pomimo zdarzeń, nie pozwalającym na realizację marzeń i planów, które jeszcze przed chwilą mieliśmy?

Koncepcja i choreografia: Karolina Garbacik
Muzyka: Natasza Topor i Bez Różu Ani Rusz
Scenografia i kostiumy: Anna Wojtecka
Multimedia i instalacje: Paweł Dudko
Kreacja i taniec: Alicja GościewskaAnna Łaskarzewska / Olga SkvortsovaAdam Bartoszewicz / Kamil Wawrzuta / Paweł Zaufal

Spektakl zaprezentowano w ramach promocji Miasta Białegostoku.

Logo Wschodzący Białystok (miniaturka)    Logo Podlaskie Stowarzyszenie Tańca (miniaturka)

Karolina Garbacik – choreografka, animatorka kultury, tancerka. Absolwentka Podyplomowych Studiów Teorii Tańca przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Wykładowczyni m.in. Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Instruktorskich Kursów Kwalifikacyjnych dla instruktorów tańca nowoczesnego w Białymstoku oraz Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Czesława Niemena w Białymstoku. Założycielka i właścicielka DanceOFFnia (Studio Działań Kreatywnych) oraz członkini Zarządu Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca.Jako choreografka zrealizowała kilkadziesiąt spektakli tanecznych. Współpracuje z teatrami w Polsce: z Białostockim Teatem Lalek (Karnawał zwierząt, Mikrokosmos. Kompozycje) z teatrem Maska w Rzeszowie (Sklep z zabawkami), Teatrem Banialuka w Bielsku-Białej (Pierścień i Róża).Jest pomysłodawczynią i organizatorką projektów artystycznych Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca (Festiwal Kalejdoskop, Free Mind). Jako tancerka występowała w spektaklach Teatru Tańca Projekt, oraz wielokrotnie brała udział w projektach tanecznych. Była uczestniczką projektu Wyższa Szkoła Sztuk Performatywnych przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu.

Więcej informacji o projekcie:

www.news.cricoteka.pl/maszyna-choreograficzna-schlemmer-analogie/

Logotypy belka 1 Maszyna choreograficzna 2015 (miniaturka)

Logotypy belka 2 Maszyna choreograficzna 2015 (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, ul. Nadwiślańska 2-4

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close