Kraków/Maszyna choreograficzna 2016: Barbara Bujakowska „Mechaniczne sny”

Zdjęcie: Kraków/Maszyna choreograficzna 2016: Barbara Bujakowska „Mechaniczne sny”

Fot. Andrzej Janikowski

Wersja do druku

Udostępnij

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA i kuratorka Anna Królica zapraszają na program performatywny towarzyszący wystawie Schlemmer | Kantor. Punktem wyjścia do tegorocznego programu Maszyny choreograficznej była refleksja nad pracą artysty z ciałem – w kontekście mechaniki, organiczności działań tanecznych i relacji, w jakiej choreografia pozostaje wobec natury. W trzech spektaklach, które zostaną zaprezentowane, nakreślono wątki mechanizacji ruchu, wirtuozerii w tańcu, wpływu zjawisk natury na praktykę choreograficzną. Mechaniczne sny Barbary Bujakowskiej powstały rok temu podczas rezydencji artystycznej zrealizowanej w  Cricotece w ramach Maszyny choreograficznej. Spektakl jest snuciem wyobrażeń (a może i powracających w snach lęków) o mechanizacji świata, skutkującej zanikiem indywidualizmu. Przejawy mechanizacji można zauważyć w braku naturalnego i spersonalizowanego ruchu postaci, który usytuowałby głównych bohaterów w konkretnej rzeczywistości.

Zatem na scenie mamy abstrakcyjną przestrzeń, śmiało nawiązującą do wizji Schlemmera, oraz żywych aktorów poruszających się jednak w sposób charakterystyczny dla marionetek czy maszyn – zautomatyzowany, poszatkowany i powtarzający się.

koncept, wykonanie: Barbara Bujakowska
współpraca, wykonanie: Mariusz Raczyński
premiera: 27 września 2015, Maszyna choreograficzna, Cricoteka

kurator: Anna Królica
czas trwania: 45 minut

bilety: 15/20 zł

bilety łączone na Mechaniczne sny i TOTAL: 20/30 zł.

***

Program taneczny w ramach projektu Maszyna choreograficzna

5 listopada – 20 listopada 2016

koncept / kurator: Anna Królica

Program towarzyszy wystawie Schlemmer | Kantor (14 października.2016-15 stycznia 2017).

bilety: http://bilety.cricoteka.pl/

Belka Logo Maszyna Choreograficzna 2016 (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, ul. Nadwiślańska 2-4

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close