Kraków/Międzynarodowy Dzień Tańca/Free the Dance: Iwona Olszowska, Małgorzata Haduch „Silent Solo”

Zdjęcie: Kraków/Międzynarodowy Dzień Tańca/Free the Dance: Iwona Olszowska, Małgorzata Haduch „Silent Solo”

Fot. Bartosz M. Martyna.

Wersja do druku

Udostępnij

Kolejne wydarzenie z cyklu Free the Dance zostanie połączone z obchodami Międzynarodowego Dnia Tańca. Iwona Olszowska zatańczy Silent Solo, czyli improwizowany taniec bez muzyki. Drugą część wieczoru stanowi kwartet. Dominik Strycharski występował z tancerzami w Alchemii już trzy razy, między innymi w meksykańskim projekcie La Mecedora. Strycharski zagra z Tomkiem Chołoniewskim na perkusji. Zatańczą Piotr Skalski i Małgorzata Haduch. Ich wspólny performance w listopadzie otworzył im drogę do nowych form ekspresji, nakłonił do poszukiwań specyfiki tego duetu, dotykając nowych warstw ruchowych.

Michał Dymny – solo – gitara
Iwona Olszowska – Silent Solo – taniec

Dominik Strycharski – flety
Tomek Chołoniewski – perkusja
Małgorzata Haduch– taniec
Piotr Skalski – taniec

Trailer

Bilety na stronie Alchemii lub w dniu koncertu 25zł.

Cykl Free The Dance powstał z inicjatywy Małgorzaty Haduch&Unfinished Company. Jest to seria performensów z udziałem muzyków-improwizatorów oraz tancerzy, spotkanie wyjątkowych osobowości scenicznych i doświadczonych improwizatorów, a także propozycja łączenia środowisk muzycznych i tanecznych, łamiąc podziały form scenicznych oraz „uwalniając” taniec współczesny od wielu stereotypów. Bezustannie czerpiąc inspiracje z muzyki free jazzowej i idei DIY, Free The Dance stało się manifestem pełnym pasji tworzenia nowych doświadczeń, zarówno dla artystów, jak i publiczności. 23 marca pokazana zostanie improwizacja taneczna w wykonaniu Marii Stokłosy.

Artyści zgłębiają sztukę improwizacji w połączeniu 2 dziedzin – muzyki i tańca współczesnego. W centrum poszukiwań jest tworzenie harmonii ponad formą, indywidualna ekspresja, transformacja energii i doświadczanie ciągle zmieniającej się rzeczywtistości.

Więcej: 

www.freethedance.blogspot.nl/p/free-dance.html

www.alchemia.com.pl/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

Kraków: Alchemia, ul. Estery 5

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close