Kraków/Noc Teatrów 2014: Balet Dworski „Cracovia Danza” – „A l’Espagnol. Taniec hiszpański od XVI do XIX wieku”

Zdjęcie: Kraków/Noc Teatrów 2014: Balet Dworski „Cracovia Danza” – „A l’Espagnol. Taniec hiszpański od XVI do XIX wieku”

Wersja do druku

Udostępnij

A l’Espagnol. Taniec hiszpański od XVI do XIX wieku zabierze widzów w podróż do fascynującego i barwnego świata tańca hiszpańskiego od XVI do współczesności. Niezwykle bogata i różnorodna kultura hiszpańska inspirowała od wieków muzyków, pisarzy, malarzy, mistrzów tańca. Na salach balowych i na teatralnych scenach nie mogło zabraknąć tematów i choreografii zaczerpniętych z szalonych, egzotycznych hiszpańskich „fiestas”. W spektaklu pojawią się oryginalne choreografie dworskich tańców hiszpańskich z XVI wieku, takich jak Espagnoletta, Canario czy Pavane d’Espagne. Zaprezentowane zostaną także fragmenty słynnej historii Don Quichota z La Manchy w pantomimicznej burlesce do muzyki G. Ph. Telemanna, pt. Don Quichotte.

Taniec hiszpański od XVI do XIX wieku, inscenizacja: Romana Agnel , choreografia: Romana Agnel, Alina Towarnicka, Dariusz Brojek, kostiumy i scenografia: Monika Polak-Luścińska

Bezpłatne wejściówki od 10 czerwca do odbioru w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

KRAKÓW: Barbakan/ul. Basztowa

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close