Kraków/Obszar tańca w Teatrze BARAKAH: Dominika Szala-Wentland i Alicja Miszczor-Jobda „Duo”, Aleksandra Bożek-Muszyńska „I know №.Thing”

Zdjęcie: Kraków/Obszar tańca w Teatrze BARAKAH: Dominika Szala-Wentland i Alicja Miszczor-Jobda  „Duo”, Aleksandra Bożek-Muszyńska „I know №.Thing”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy cyklu prezentacji Obszar tańca w Teatrze Barakah zapraszają na kolejny wieczór. Tym razem pokazane zostaną 2 spektakle: Duo w choreografii Dominiki Szali-Wentland i Alicji Miszczor oraz I know №.Thing Aleksandry Bożek-Muszyńskiej.

Duo (premiera)

(…) A ja czekam tu na Ciebie już od tylu lat.
 Chodź, opowiedz mi o wszystkim.
 Zbudujemy namiot z liści
 i przysięgam… zatrzymamy czas.
 Zapleciemy mu warkocze.
 Opowiemy mu o ,,Potem”,
 kiedy z ,,Wczoraj” uciekali w las.
A. Miszczor

Pomysł: Dominika Szala-Wentland
Choreografia/ taniec: Dominika Szala – Wentland, Alicja Miszczor
Konsultacja artystyczna: Iwona Olszowska
Muzyka: Marcin Janus

I know №.Thing

… A więc stoję z tym bagażem doświadczeń. W zależności od punktu widzenia i siedzenia, ten bagaż mi ciąży i ciągnie w dół lub pomaga mi i zapewnia miękkie lądowanie. Niezależnie jednak od jego zawartości, uświadamiam sobie, że i tak wiem „nic”…

Choreografia/ taniec: Aleksandra Bożek-Muszyńska
Muzyka: collage

Specjalne podziękowania dla Oli Holesz za konsultacje artystyczne i wsparcie – nieustanne.

Rezerwacji można dokonać:
– poprzez formularz na stronie www (dostępny przy każdym spektaklu)
– poprzez e-mail: rezerwacje@teatrbarakah.com
– telefonicznie: (+48) 12 397 80 47 lub (+48) 887 229 827
– w kasie biletowej teatru

 

Dominika Szala-Wentland – pedagog, instruktorka tańca współczesnego, tancerka, teoretyk tańca. Absolwentka kursu Body­Mind Centering®IDME) w Bratysławie, studiów podyplomowych Teorii Tańca – UM) w Warszawie, Zarządzania Kulturą w Wymiarze Europejskim – AM w Krakowie, studiów magisterskich Kulturoznawstwa UMCS w Lublinie, Projektu Pilotażowego Wyższej Szkoły Sztuk Performatywnych przy Śląskim Teatrze Tańca, Studium Baletowego przy Operze Nowej w Bydgoszczy. Bierze udział w projektach, festiwalach, warsztatach i spektaklach w Polsce i zagranicą. Współpracowała m. in. z Davidem Zambrano, Yasmeen Godder, Hielke Diemer, Iwoną Olszowską (Eksperymentalne Studio Tańca), Jackiem Owczarkiem(Pracownia Fizyczna), Anitą Podkową ­Brańką (Scena Tańca Współczesnego, Teatr Witkacego), Erykiem Makohonem (Krakowski Teatr Tańca).

Alicja Miszczor – tancerka, improwizatorka, aktywna instruktorka: techniki tańca współczesnego, improwizacji w tańcu, ruchu scenicznego, gimnastyki i tańca dla seniorów. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu w Krakowie w 2013 roku; dyplomowana Instruktorka ‘Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała’ ( Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/ Essen/ r. Detlef Kappert). Absolwentka PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec. Od 2008 roku Tancerka Eksperymentalnego Studia Tańca u Iwony Olszowskiej. Od 2014 roku współpracuje z Teatrem Barakah w Krakowie. Uczestniczka wielu projektów tanecznych, realizacji scenicznych i video tańca we współpracy min. z: Jackiem Owczarkiem (Pracownia Fizyczna’), Marco Voltą, Yukari Uto, Bartkiem Kulasem, Piotrem Werewką, Anną Wytych -Wierzgacz, Yasmeen Godder, Itzikiem Giuli. Zafascynowana jest dialogiem między tańcem a teatrem, muzyką, literaturą, sztukami plastycznymi oraz środkami plastycznymi na scenie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

Kraków: Teatr Barakah, ul. Paulińska 28

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close