Kraków: Rafał Urbacki „kto podskoczy jest pedałem, hej”

Zdjęcie: Kraków: Rafał Urbacki „kto podskoczy jest pedałem, hej”

Fot. Małgorzata Taraszkiewicz.

Wersja do druku

Udostępnij

W panteonie polskich męczenników brakuje wciąż geja, takiego oficjalnego patrona queerowej rewolucji a w miastach – parczków jego imienia z pomniczkiem. W dzień ruszałyby stamtąd pielgrzymki równości a po zmroku całonocne czuwania. Brakuje bazyliczki z weekendową rozpiską imprez masowych dla wierzących w zmiany i z eucharystycznym cateringiem. Nie ma do kogo zanosić tęczowych modlitw, ani za co przelewać krwi, która miałaby kolor różowy.

Koncert z pokazem tańca. Cholernie ładna choreografia z piękną muzyką o równości w historycznym miejscu, na hultajsko.

Koncepcja i reżyseria: Rafał Urbacki
Opracowanie muzyczne: Łukasz Laxy
Muzyka: Johann Sebastian Bach, Benjamin Britten i przyśpiewki ruchów prawicowych opracowane na wiolonczelę
Występują: Łukasz Laxy (wiolonczela) i Rafał Urbacki (taniec)
Czas trwania: 35 min

Dziękujemy za pomoc Katarzynie Szustow i Teatrowi Dramatycznemu m.st. Warszawy im. Gustawa Holoubka.

Łukasz Laxy, wiolonczelista, dyrygent, ur 1982 r. na Opolszczyźnie. Uczestnik projektów Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Nadrenii – Palatynatu pod dyr. M. Luiga i K. Arpa oraz Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Inicjatywy Europejskiej pod dyrekcją I. Corretti – Kureta. Od dwóch lat na stałe współpracuje z Nigelem Kennedy jako wiolonczelista w powołanej przez niego orkiestrze kameralnej „Orchestra of Life”. Jako solista i kameralista występował na festiwalach w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, m.in. wystąpił na Beethovenfest w Bonn. Gościnnie pełni funkcję koncertmistrza wiolonczel i dyrygenta orkiestry Fresco Sonare w Krakowie. Współtworzy kwartet smyczkowy Dumicz Ensemble. Współpracuje z orkiestrami symfonicznymi szkół muzycznych w Krakowie i Rzeszowie. Wykonywał muzykę poważną, rozrywkową i filmową (Pręgi M. Piekorz) m.in. z K. Pendereckim, J. Staniendą, M. Maciaszczykiem, J. Olejniczakiem, M. Z. Nicholle (Z STAR), A.M. Jopek, Zakopower, P. Wyleżoł, Nikki Yeaoh, Cleveland Watkins. Uczestnik kursów mistrzowskich wiolonczelowych (R. Jabłoński, J.Podhoransky, C. Ilea, J. Berger) i dyrygenckich (G. Chmura, C. Metters). Działa na rzecz równouprawnienia osób LGBTQ angażując się w przedsięwzięcia „Wiary i Tęczy” oraz Krakowskiego Kolektywu Twórczego na Scenie 21 w Krakowie.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

Kraków: TEATR NOWY, Scena 21/Coco, ul. Gazowa 21

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close