Kraków/Rollercoaster. Kolekcjonerzy Wrażeń 2021: Jakub Mędrzycki „One hundred falls”

Zdjęcie: Kraków/Rollercoaster. Kolekcjonerzy Wrażeń 2021: Jakub Mędrzycki „One hundred falls”

Kraków: Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń pod hasłem „Młodzi kreatorzy wrażeń”

One hundred falls” i wiele więcej.

Wersja do druku

Udostępnij

Upadają cywilizacje, upadają kultury, upadają autorytety, upadamy moralnie, upadamy fizycznie. Wydaje się, że cała historia ludzkości złożona jest z nagłych upadków takich jak przewroty czy wojny, ale również tych powolnych i ignorowanych jak katastrofa klimatyczna. Trudno określić kiedy upadek jest jeszcze tragedią, a kiedy już nową szansą.

Każdy krok jest kontrolowanym upadkiem i każdy kolejny nagłym powstaniem. Upada 206 kości i ok. 640 mięśni pomaga nam się podnieść. Już od momentu prenatalnego nasz rozwój jest ukierunkowany na stworzenie konstrukcji. To ona pozwala nam stać prosto i konsekwentnie odpychać się od tego co nieuniknione. W końcu to upadek jest jej przeznaczeniem. Jednocześnie to często rozpad/rozkład daje możliwość ruchu i interakcji.

Bohaterka prezentacji zatraca się w tańcu na upadłej cywilizacji, upadłej kulturze, na upadłych autorytetach, na naszym upadku moralnym i odnajduje akceptacje w swoim upadającym ciele. W bezwładnym locie odnajduje swoją wolność i przestrzeń dla realizacji swojej tożsamości.

Koncepcja: Jakub Mędrzycki
Choreografia: Jakub Mędrzycki Ilona Gumowska
Wykonanie: Ilona Gumowska
Muzyka: Marta Forsberg, Gieorgij Grzegorz Puchalski
Grafika: Aleksandra Borkowska
Producent: Krakowski Teatr Tańca

Spektakl powstał w ramach projektu rezydencyjnego Krakowskiego Teatru Tańca Rollercoaster. Młodzi kreatorzy wrażeń, zrealizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Więcej o programie Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń: https://www.cricoteka.pl/pl/rollercoaster-kolekcjonerzy-wrazen-mlodzi-kreatorzy-wrazen/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 18:30

Kraków: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, ul. Nadwiślańska 2-4

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close