Kraków/Rollercoaster. Kolekcjonerzy Wrażeń 2021: Magdalena Skowron „Humanimal”

Zdjęcie: Kraków/Rollercoaster. Kolekcjonerzy Wrażeń 2021: Magdalena Skowron „Humanimal”

Kraków: Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń pod hasłem „Młodzi kreatorzy wrażeń”

Wersja do druku

Udostępnij

Humanimal – inspiracja spektaklu sięga do zapomnianych już publicznych wystaw, tzw. ludzkich zoo, w których umieszczano przedstawicieli rdzennych ludów, zamieszkałych na terenach kolonii. Ludzkie zoo działały w XIX i XX  wieku w USA i Europie. Żywe eksponaty dla odwiedzających były tylko bezimiennymi twarzami, umieszczonymi w zoo dla rozrywki, uprzednio będąc brutalnie wysiedlonymi z ojczystej ziemi. Dehumanizacja która kryje się u podstawy tworzenia ludzkich zoo o problem wciąż obecny w historii świata. Infrahumanizując subtelnie ograniczamy człowieczeństwo innych – bezdomnych, narkomanów, żebraków – innych niż my.

Choreografia, wykonanie: Natalia Dinges, Magda Niedzielska, Michał Przybyła, Piotr Skalski
Koncepcja: Magda Niedzielska
Muzyka: Özgür Ede
Światło: Filip Marszałek
Producent: Krakowski Teatr Tańca

Bilety do kupienia na stronie Cricoteki: https://bilety.cricoteka.pl/

Spektakl powstał w ramach projektu rezydencyjnego Krakowskiego Teatru Tańca Rollercoaster. Młodzi kreatorzy wrażeń, zrealizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Sponsorem spektaklu jest firma Polygen.

Więcej o programie Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń: https://www.cricoteka.pl/pl/rollercoaster-kolekcjonerzy-wrazen-mlodzi-kreatorzy-wrazen/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Kraków: Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2/4

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close