Kraków/Rollercoaster. Kolekcjonerzy Wrażeń 2021: Mikołaj Karczewski „Cornerstone”

Zdjęcie: Kraków/Rollercoaster. Kolekcjonerzy Wrażeń 2021: Mikołaj Karczewski „Cornerstone”

Mikołaj Karczewski, "Cornerstone". Fot. Bartosz Szymanek

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl jest wynikiem osobistych doświadczeń i emocji, ucieleśnienia ścieżki jaką kroczy twórca. Punktem wyjścia dla tancerza jest spotkanie nieoczywistego w pierwszej chwili, ale tak bardzo namacalnego i realnego przy drugiej refleksji, tematu kamienia. Jego materia będzie dla artysty „kapsułą czasu”, a ciało przez swe właściwości unaocznieniem tego czasu. Kamień wraz z ludzkim ciałem tworzą tandem przemierzający drogę pełną tarć i niezgodności. Kamień doświadczany otwiera i ewokuje. W dialogu ciała i pamięci kamieni, można odnaleźć równowagę, wybrać kierunek prowadzący przez ciszę i harmonię. A może rozwiązaniem jest balans chaosu, utulenie hałasu?

Koncepcja, choreografia, taniec: Mikołaj Karczewski
Wsparcie dramaturgiczne: Konrad Kurowski
Reżyseria światła: Kornelia Dzikowska
Realizacja oświetlenia: Grzegorz Polak

Więcej o programie Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń: https://www.cricoteka.pl/pl/rollercoaster-kolekcjonerzy-wrazen-mlodzi-kreatorzy-wrazen/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Kraków: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, ul. Nadwiślańska 2-4

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close