Kraków/„Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń”: Central Europe Dance Theatre „InSoundOut”, „Special Society”

Zdjęcie: Kraków/„Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń”: Central Europe Dance Theatre „InSoundOut”, „Special Society”

Central Europe Dance Theatre "InSoundOut", fot. Dusa Gábor

Wersja do druku

Udostępnij

Cricoteka w Krakowie zaprasza na spektakle węgierskiej grupy Central Europe Dance Theatre: InSoundOut według koncepcji i w wykonaniu László Mádiego i Special Society w choreografii Antona Lachkyego, które odbędą się w ramach programu tanecznego Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń.

InSoundOut

… wszystko zawdzięcza swoje istnienie wyłącznie i całkowicie dźwiękowi.

Dźwięk jest tym, co trzyma nas razem.

Dźwięk jest podstawą, formą i kształtem.

Na początku było słowo i bogiem było słowo.

Powiedziano nam, że tak się zaczął świat, tak ukształtowało się stworzenie.

Jeśli to uwspółcześnimy, powiemy, że w próżni przestrzeni kosmicznej rozległ się dźwięk i ukształtowała się materia.

Wewnętrzny obrys to sekwencja, która staje się płaszczyzną ścisłej współpracy performera i choreografa. W trakcie występu solo, postać tancerza pojawia się na scenie poprzez ich obecność; w trakcie prób, performer odpowiada na idee choreografa – w ten sposób wspólna praca dwóch tworzących jednostek, staje się portretem, szkicem.

Koncept i wykonanie: László Mádi

Scena: Máté Mészáros

Światła: Zoltán Fogarasi, Máté Mészáros

Konsultacja: Dávid Mikó

Muzyka: László Mádi

Choreografia: Máté Mészáros

 

Special Society

Special Society buduje przed oczami widzów surrealistyczną wizję wyjątkowego społeczeństwa, w którym rodzą się sny i fantazje. Fantastyczne, czasem groteskowe obrazy pulsują na scenie. Stale zmieniające się postaci szukają spontanicznego objawienia, które sprawi, że zostaną uwolnione od kontroli i świadomości umysłu. Energia choreografii rozbija wszelkie ramy, dynamika ruchów i migotliwość kolorów kreują autonomiczne uniwersum sceniczne. W tym hipnotycznym śnie nic nie jest realne, ale wszystko jest prawdziwe.

Choreograf Anton Lachky przekracza granice, otwiera zmysły i kusi widzów do wyruszenia w podróż do miejsc, gdzie jeszcze nigdy nie byli. Czy jesteś gotowy? Czy jesteś gotowa podróżować z nami?

Choreografia: Anton Lachky

Wykonawcy: Dávid Dabóczi, Mariann Hargitai, Adrienn Horváth, László Mádi, Csaba Mátyás Nagy, Adrienn Nyeste, Anna Szilvási, László Takács, Laura Tóth, Krisztián Ungi

Dyrektor grupy: Csaba Szögi

Kierownik produkcji: Virág Sóthy

Trening: Zsuzsanna Jónás

Instruktor pomocniczy: Katalin Fodor

Technika: Zoltán Fogarasi

PR-marketing manager: Kristóf Farkas

Progresywny. Stylowy. Współczesny. Central Europe Dance Theatre (CEDT) jest jedną z najbardziej wpływowych i imponujących grup tanecznych, wyróżniającą się w swoim rejonie, wypełniając swoją misję edukacji i prezentacji spektakli tanecznych przez rozwój repertuaru, edukację teatru tańca, pracę w ramach Platformy Młodych Choreografów.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close