Kraków/Scena dla tańca 2015/Obszar tańca w Teatrze BARAKAH: Iwona Olszowska i Piotr Skalski „Skąpani w muzyce”

Zdjęcie: Kraków/Scena dla tańca 2015/Obszar tańca w Teatrze BARAKAH: Iwona Olszowska i Piotr Skalski „Skąpani w muzyce”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Barakah zaprasza na kolejny pokaz z cyklu Obszar tańca. Iwona Olszowska i Piotr Skalski wspólnie z Marcinem Janusem wystąpią w performansie Skąpani w muzyce, stanowiącym improwizację strukturalną opartą na relacji tancerzy z muzykiem.

O spektaklu:

Brzmienie cielesnego monologu.

Dialog ciszy i pauzy.

Rezonans wewnętrznego rytmu.

premiera: 10 października 2014, Teatr Barakah, Kraków

Wykonawcy: taniec: Iwona Olszowska, Piotr Skalski; muzyka: Marcin Janus

choreografia, koncept: Iwona Olszowska, Piotr Skalski, Marcin Janus

kostiumy: Iwona Olszowska, Piotr Skalski

kompozytor, twórca utworów muzycznych: Marcin Janus

reżyseria światła: Iwona Olszowska, Magdalena Bazela

reżyseria dźwięku: Marcin Janus, Piotr Skalski, Iwona Olszowska

Czas trwania spektaklu: 45 min.

 

Obszar tańca w Teatrze Barakah to spotkanie niezależnych tancerzy i muzyka, którzy tworzą wspólne projekty improwizowane. Cykl spektakli prezentuje taniec wypływający z nurtu tańca współczesnego (od choreografii po improwizację strukturalną). Spektakle maja charakter kameralny. Niewielka odległość tancerzy od widza pozwala na wytworzenie bliższej relacji, na wyjście poza anonimowość. Tworzone przez tancerzy i muzyka interakcje oglądane z bliska pozwalają na głębsza percepcję. To przestrzeń, w której taniec staje się językiem komunikacji. Projekty regularnie pokazywane są co miesiąc na scenie Teatru Barakah. Muzykę do spektakli tworzy Marcin Janus, opiekę artystyczna sprawuje Iwona Olszowska. W tym roku 10 spektakli repertuaru Obszaru Tańca w Teatrze Barakah realizowanych jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla Tańca.

Piotr Skalski – absolwent Łódzkiej Akademii Muzycznej na kierunku muzykoterapia oraz dwuletniego Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego o specjalności taniec współczesny. Od 2008 roku związany z Eksperymentalnym Studio Tańca Iwony Olszowskiej. Uczestniczył w wielu warsztatach tańca współczesnego, improwizacji kontaktowej, improwizacji – prowadzonych przez m.in. Iwonę Olszowską, Jacka Owczarka, Dawida Lorenca, Igora Podsiadlego, Roberta M. Haydena , Sebastiana Flegiela, Michała Ratajskiego, Milana Kozanka, Tala Avni. Brał udział w licznych projektach, performansach i spektaklach (np. Soul Project Davida Zambrano). Od 4 lat związany z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (Dracula, Ziemia obiecana).

Marcin Janus pochodzi z Krakowa, jest artystą dźwiękowym, multimedialnym, kompozytorem muzyki elektronicznej i elektroakustycznej. Od wielu lat zajmuje się oryginalnymi projektami artystycznymi. Jest autorem i często wykonawcą muzyki do licznych spektakli tanecznych oraz teatralnych. W procesie twórczym koncentruje się na barwie dźwięku, bada jego podstawowe cechy, często szuka odzwierciedlenia w ruchu i obrazie, nadaje zdarzeniom nowych znaczeń łącząc je w przestrzeniach muzycznych. Pracuje w domenie cyfrowej najczęściej wykorzystując Ableton Live i Metasynth oraz kontrolery midi, które dostarczają unikalnych możliwości w rezultacie jego muzyka charakteryzuje się szeroką paletą dźwiękowa. W pracach opartych o technologię można usłyszeć zestawienie nagrań i organicznych dźwięków z syntetycznymi barwami o często motorycznych cechach. Zaczynał jako muzyk eksperymentalnych formacji, by po kilku latach rozpocząć pracę jako niezależny kompozytor. Był stypendystą Art Stations Foundation w programie Solo Projekt, Finalistą na Konkursie kompozytorskim, który odbywał się w ramach roku Johna Cage’a. Doświadczenie zdobywał również jako uczestnik kursów a w ostatnim czasie GrupLab Studia Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej w Krakowie z którą wspólnie brał udział w wielu projektach artystycznych. Poza częstymi występami w kraju gościł również w Londynie, Lizbonie, Turynie i Frankfurcie. Jest autorem muzyki i projekcji do wielu spektakli teatralnych i tanecznych m.in. Barbary Bujakowskiej, Iwony Olszowskiej, Tomasza Bazana.

***

Projekt Obszar tańca w Teatrze Barakah  został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

Więcej informacji:  www.scenadlatanca.pl

Logo Scena dla tańca (miniaturka)   IMIT (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

Kraków: Teatr Barakah, ul. Paulińska 28

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close