Kraków/Scena dla tańca 2015/Obszar tańca w Teatrze Barakah: Iwona Olszowska, Natalia Iwaniec „Naiwny rekreacyjny taniec”

Zdjęcie: Kraków/Scena dla tańca 2015/Obszar tańca w Teatrze Barakah: Iwona Olszowska, Natalia Iwaniec „Naiwny rekreacyjny taniec”

Powyżej nieba. Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Barakah zaprasza na pokaz spektaklu w choreografii i wykonaniu Iwony Olszowskiej i Natalii Iwaniec Naiwny rekreacyjny taniec. Spektakl inspirowany językiem ruchu Ohada Naharina GAGA.

O spektaklu:

Dla tych, co na wakacjach byli lub będą.

Dla tych, co już po wakacjach, dla tych, co planują i o wakacjach marzą.

Będzie to improwizacja strukturalna inspirowana językiem ruchu GaGa. Premiera miała miejsce w Teatrze Barakah w ramach Obszaru Tańca w sierpniu 2014 roku.

choreografia, koncepcja: Iwona Olszowska, Natalia Iwaniec

scenografia: Iwona Olszowska, Natalia Iwaniec

kostiumy: Iwona Olszowska, Natalia Iwaniec

kompozytor, twórca utworów muzycznych: Marcin Janus

reżyseria światła: Iwona Olszowska, Magdalena Bażela

reżyseria dźwięku: Marcin Janus, Iwona Olszowska

wykonanie: Iwona Olszowska, Natalia Iwaniec (taniec), Marcin Janus (muzyka)

czas trwania: 45 min.

premiera: 8.08.2014, Teatr Barakah, Kraków.

***

Obszar Tańca w Teatrze Barakah w Krakowie jest cyklem spektakli prezentujących taniec wypływający z nurtu tańca współczesnego, spektrum tańca od choreografii po improwizację. Repertuar oparty jest na kilku rodzajach improwizacji tańca współczesnego: improwizacji otwartej, strukturalnej oraz choreografii z elementami improwizacji. Spektakle maja charakter kameralny. Niewielka odległość tancerzy od widza pozwalała na wytworzenie bliskiej relacji, w której taniec jest językiem komunikacji. Tworzone przez tancerzy i muzyka interakcje oglądane z bliska pozwalają na głębszą percepcję sztuki. Scena Teatru Barakah staje się raz w miesiącu sceną dla tańca współczesnego. Program Obszaru Tańca został włączony do regularnego repertuaru teatru.

Projekt Obszar tańca w Teatrze Barakah  został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

Więcej informacji:  www.scenadlatanca.pl

Logo Scena dla tańca (miniaturka)    IMIT (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

Kraków: Teatr Barakah, ul. Paulińska 28

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close