Kraków/Scena dla tańca 2015/Obszar tańca w Teatrze Barakah: Iwona Olszowska, Paweł Konior „Pablo & Iv improwizacja”

Zdjęcie: Kraków/Scena dla tańca 2015/Obszar tańca w Teatrze Barakah: Iwona Olszowska, Paweł Konior „Pablo & Iv improwizacja”

Fot. Bettina Stoess.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Barakah zaprasza na kolejny pokaz z cyklu Obszar tańca w Teatrze Barakah. Tym razem wystąpią Iwona Olszowska i Paweł Konior w spektaklu Pablo & Iv improwizacja.

O spektaklu:

Improwizacja, której jedyna rama jest czas jej trwania.
Relacje miedzy tancerzami i muzyka tworzą jej zawartość
Spotkanie w czasie i przestrzeni dwóch osobowości.
Nie wiedzą, co się zdarzy.
Wiedza tylko, ze są tu i teraz w niepowtarzalnym spotkaniu.

koncept: Iwona Olszowska, Paweł Konior

kostiumy: Iwona Olszowska, Paweł Konior

kompozytor, twórca utworów muzycznych: Marcin Janus

reżyseria światła: Iwona Olszowska, Magdalena Bażela

reżyseria dźwięku: Marcin Janus

wykonanie: Iwona Olszowska, Paweł Konior (taniec), Marcin Janus (muzyka)

czas trwania: 30 min.

premiera: 16.11.2014, Centrum Inicjatyw Artystycznych, Wrocław

***

Obszar tańca w Teatrze Barakah stanowi cykl spektakli prezentujących spektrum tańca – od choreografii po improwizację. Repertuar oparty jest na kilku rodzajach improwizacji tańca współczesnego: improwizacji otwartej, strukturalnej oraz choreografii z elementami improwizacji. Spektakle maja charakter kameralny. Niewielka odległość tancerzy od widzów pozwalała na wytworzenie bliskiej relacji, w której taniec jest językiem komunikacji. Interakcje między tancerzami i muzykiem oglądane z bliska umożliwiają głębszą percepcję sztuki. Scena Teatru Barakah raz w miesiącu staje się sceną dla tańca współczesnego. Program Obszaru Tańca został włączony do regularnego repertuaru teatru. W tym roku projekt realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015. Opiekę artystyczną nad Obszarem Tańca sprawuje Iwona Olszowska. Elektroniczną muzykę na żywo komponuje i gra Marcin Janus. Spektakle będzie można oglądać od marca do listopada 2015 roku. Obszar Tańca w 2015 roku to spotkania z tańcem współczesnym i improwizacją raz w miesiącu, w piątki o godz. 20.30 w Teatrze Barakah przy ul. Paulińskiej 28 w Krakowie.

Pokaz spektaklu Pablo & Iv improwizacja jest częścią projektu Obszar tańca w Teatrze Barakah, który został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

Więcej na stronie: www.scenadlatanca.pl

IMIT (miniaturka)   Logo Scena dla tańca (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

Kraków: Teatr Barakah, ul. Paulińska 28

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close