Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Aleksandra Bożek-Muszyńska „I know №.Thing”, Alicja Miszczor „Kobietą z sercem”, Aleksandra Bożek-Muszyńska i Piotr Skalski „ONEIROCRITICA”

Zdjęcie: Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Aleksandra Bożek-Muszyńska „I know №.Thing”, Alicja Miszczor „Kobietą z sercem”, Aleksandra Bożek-Muszyńska i Piotr Skalski „ONEIROCRITICA”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na wieczór tańca współczesnego, podczas którego zaprezentowane zostaną trzy spektakle: I know №.Thing Aleksandry Bożek-Muszyńskiej (koncept i wykonanie), Kobieta z sercem w wykonaniu Alicji Miszczor (taniec) oraz Marcina Janusa (muzyka) oraz ONEIROCRITICA – improwizacja Aleksandry Bożek-Muszyńskiej oraz Piotra Skalskiego. Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży od ponad dekady wspiera profesjonalnych twórców, prowadząc Scenę Tańca Współczesnego, na której prezentują swoje dokonania i kolejne prace przede wszystkim krakowscy artyści.

W 2014 roku w ramach programu Scena dla tańca Instytutu Muzyki i Tańca odbył się tu pierwszy tematyczny blok prezentacji, skupiony na obecności i roli kobiet w choreografii, zatytułowany Portrety. Kobiety w polskiej choreografii. Swoim programem Scena Tańca Współczesnego chce przełamywać tradycyjne wyobrażenia o tańcu, odpowiadać na nowe i awangardowe tendencje w sztuce i prezentować je dla szerszej publiczności.

O spektaklach:

I know №.Thing

Artystka:

A więc, stoję z tym bagażem doświadczeń. W zależności od punktu widzenia i siedzienia, ten bagaż mi ciąży i ciągnie w dół lub pomaga mi i zapewnia miękkie lądowanie. Niezależnie jednak od jego zawartości, uświadamiam sobie, że i tak nic nie wiem.Pracę nad solo zaczęłam od rozważań na temat swojej tożsamości, moich ról jakie pełnie i doświadczenia, jakie już zdobyłam. Zauważyłam, że im więcej widzę i wiem, tym bardziej uświadamiam sobie, jak mała w tym wszystkim jestem i jak dużo jeszcze przede mną (niezależnie od tego, co już za mną).

Koncept i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska

Kobieta z sercem

Odłamałam gałąź miłości
Umarłą pochowałam w ziemi
I spójrz mój ogród rozkwitł
Halina Poświatowska

W spektaklu sen przeplata się z jawą, marzenia z rzeczywistością, obawy z nadziejami, powaga z humorem, nonsens z logiką.

choreografia, koncept: Alicja Miszczor
kompozytor, twórca utworów muzycznych: Marcin Janus
wykonanie: Alicja Miszczor (taniec), Marcin Janus (muzyka)

ONEIROCRITICA
Spektakl stanowi improwizowaną interpretację snów na podstawie księgi ONEIROCRITICA.

Improwizacja: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Piotr Skalski

Bilety: 10 zł i 15 zł
Rezerwacje: scena.tanca.sckm@gmail.com / tel. 12 430 50 90

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Hieronima Wietora 13

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close