Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Kolektyw złej sukienki „Bardzo zła sukienka” i Błaszczyk/Piotrowska/Borys „InSide”

Zdjęcie: Kraków/Scena Tańca Współczesnego: Kolektyw złej sukienki „Bardzo zła sukienka” i Błaszczyk/Piotrowska/Borys „InSide”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Scena Tańca Współczesnego zaprasza na spektakl Kolektywu złej sukienki Bardzo zła sukienka, któremu towarzyszyć będzie pokaz filmu tanecznego InSide Anny Zuzanny Błaszczyk z udziałem Aleksandry Borys i w choreografii Renaty Piotrowskiej.

Bardzo zła sukienka

Popatrz na nie, kiedy nikt na nie nie patrzy. Stoją jak stoją, rosną i rosną. Dobry kolor. Zła sukienka? Pierwszy spektakl kolektywu; podobno intuicyjny stanowi powieść o rytuałach i udawaniu w konwencji „dnia dzisiejszego” i teledysku.

Tańczą: Małgorzata Rostkowska, Karolina Brzęk, Ewelina Zielonka
Muzyka: Domowe melodie, Antonio Vivaldi – Cztery Pory Roku: Concerto No.1 In E Major, Wiosna Steve Reich – Music for 18 Musicians, wyk. Grand Balley State University, New music Ensable; Sama – kompozycja własna.

Kolektyw złej sukienki powstał w lutym 2013 roku. Współtworzą go: inicjatorka – Małgorzata Rostkowska, Karolina Brzęk i Ewelina Zielonka. Twórczynie złej sukienki wspólnie przebyły ścieżki edukacji Witolda Jurewicza, Jacka Owczarka, Anny Wytych-Wierzgacz. Później poszły w świat i drogi się rozeszły. Dziś powróciły. Starają się stawić czoła zmianom, zredefiniować swoją twórczość i odnaleźć wspólny język. Praca kolektywu była prezentowana m.in. podczas pokazów spektakli dyplomowych Katedry Choreografii i Technik Tańca na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, na Konkursie Młodych Choreografów odbywającym się przy Otwartych Warsztatach Tańca Współczesnego w Połczynie Zdroju (liczne nagrody, m.in. rezydencja festiwalowa i mentoring Anny Piotrowskiej). Kolektyw działa przy wsparciu organizacyjnym Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

InSide. Samotność zachowana w ciele, w ruchu, w obrazie.
InSide to film taneczny dążący do poszukiwań języka ciała, czyli jednego z głównych narzędzi ekspresji w filmie. Jego siła bierze się ze zderzenia dwóch światów: ruchu ciała tancerki i pracy kamery. Efektem jest oryginalna opowieść o różnych wymiarach samotności. W surowym mieszkaniu, bohaterka próbuje poznać różne odcienie, odsłony tego stanu.

Tancerka (Aleksandra Borys) pracuje ze stanem ciała pomiędzy snem a rzeczywistością. Jej działanie oscyluje między codziennymi gestami i czynnościami a zagłębianiem się w siebie, słuchaniem swojego ciała i stanów emocjonalnych towarzyszących ruchowi.

Projekt filmu „INSIDE” jest projektem bardzo obiecującym, łączy bowiem walory treściowe z poszukiwaniem ciekawych, nowatorskich rozwiązań formalnych.
Prof. Maria Kornatowska

Więcej informacji: http://www.insidefilm.pl

taniec/ Aleksandra Borys
choreografia/ Renata Piotrowska
zdjęcia/ Justyna Calińska
reżyseria/ Anna Zuzanna Błaszczyk
charakteryzacja/ Carolina Albano
dźwięk/ Tomek Ziółecki
muzyka/ Olena Leonenko
www/ Paweł Wilewski
kierownik produkcji/ Olga Jabłońska
producent/ BLASZANKA STUDIO

Trailer

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Kraków: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 15

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close