Kraków/Teatr Łaźnia Nowa: Renata Piotrowska-Auffret „Równina wątłych mięśni”

Zdjęcie: Kraków/Teatr Łaźnia Nowa: Renata Piotrowska-Auffret „Równina wątłych mięśni”

Renata Piotrowska-Auffret „Równina wątłych mięśni”

Wersja do druku

Udostępnij

Równina wątłych mięśni Renaty Piotrowskiej-Auffret to performans wykorzystujący narzędzia tańca eksperymentalnego i teatru, dla którego punkt wyjścia stanowiło zakończenie libretta Święta wiosny Igora Strawińskiego. Bazując na świadectwach współczesnych kobiet, zbieranych przez artystki podczas pracy, odwołując się do formuły baśni i figury czarownicy, spektakl opowiada o strategiach nadużyć wobec kobiecych ciał, dekonstruuje i transformuje obecne w kulturze przemocowe narracje i mechanizmy. Przechwytuje stereotypową figurę ofiary jako kobiety „z natury” podatnej na krzywdę i poszukuje alternatywnych wariantów historii kobiecych ciał, projektując przestrzeń emancypacji i nową mitologię.

Koncepcja, reżyseria, choreografia: Renata Piotrowska-Auffret
Kreacja i performens: Magdalena Fejdasz, Aleksandra Osowicz, Katarzyna Sikora
Dramaturgia i teksty: Anka Herbut
Muzyka: Marcin Janus
Kostiumy: Maja Skrzypek
Światło: Aleksandr Prowaliński
Research: Dominique Brun, Clarisse Chanel, Magdalena Frankowicz, Zuzanna Jusińska, Kama Królikowska, Natalia Oniśk, Agnieszka Sikorska, Mary Szydłowska, Katarzyna Sypniewska, Monika Turemka

Produkcja: Teatr Łaźnia Nowa, Kraków

Fragmenty choreografii inspirowane są Tańcem Wybranej ze Święta Wiosny Wacława Niżyńskiego (1913) według historycznej rekonstrukcji Sacre # 2  Dominique Brun (2014) przekazane przez Clarisse Chanel.

Renata Piotrowska-Auffret jest związana z ośrodkami choreografii w Polsce i Europie. Należy do warszawskiego kolektywu niezależnych choreografów i choreografek Centrum w Ruchu.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Kraków: Teatr Łaźnia Nowa, os. Szkolne 25

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close