Kraków/Teatr Nowy Proxima/Nowa Scena Tańca: Tomasz Bazan „Koniec śmierci”

Zdjęcie: Kraków/Teatr Nowy Proxima/Nowa Scena Tańca: Tomasz Bazan „Koniec śmierci”

Fot. Maurycy Stankiewicz, Renata Piotrowska-Auffret

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Koniec śmierci powstał na podstawie trylogii  Liu CiXin. Jest to opowieść o ciele i zapisanej w nim historii. Ciało interesuje Bazana nie tylko w jego aspekcie materialnym, ale przede wszystkim jako nośnik pamięci, i to zarówno tej genetycznej, jak i psychofizycznej. To zbiór danych, które przetwarzane w czasie rzeczywistym stanowią o bycie jednostki, jak i całych złożonych społecznościach. W spektaklu zobaczymy wicemistrza świata w pole dance (taniec na rurze) Patryka Rybarskiego, który  swój warsztat taneczny doskonalił przy wielu produkcjach teatralnych, muzycznych, telewizyjnych takich jak: Metro, Koty, Taniec Wampirów, Upiór w Operze. Partneruje mu Krystyna Lama Szydłowska – znakomita choreografka, performerka i tancerka związana m.in. ze Starym Browarem w Poznaniu.

Koniec śmierci odnosi się do idei poszukiwań sposobów transplantacji świadomości ludzkiej w nośniki cyfrowe.  To próba wejścia w dyskurs prowadzony obecnie w największych ośrodkach technologicznych świata. Tancerz i tancerka jako dwie antropomorficzne i androgyniczne hybrydy posłużą jako pojemniki testowe do kodowania tkanki fizycznej i tkanki psychologicznej.

reżyseria i choreografia: Tomasz Bazan

tekst: Liu CiXin

występują: Patryk Rybarski, Krystyna Lama Szydłowska.

producent: Piotr Sieklucki

projekcje: Marcin Kosakowski

muzyka: Edka Jarząb

światło: Wojciech Kiwacz

dźwięk: Grzegorz Janeczek

premiera: 30-31 marca 2019

czas trwania: 60 min

Spektakl powstał w ramach Nowej Sceny Tańca, czyli programu produkcji spektakli tanecznych Teatru Nowego Proxima, uruchomionego w 2019 roku. Program ma być przestrzenią, w której choreografowie i tancerze będą mogli realizować swoje projekty artystyczne. Zapraszani do udziału będą zarówno uznani twórcy, jak i debiutanci. Tomasz Bazan jest pierwszym z nich, a Koniec śmierci pierwszą premierą.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:15

Kraków: Teatr Nowy Proxima, ul. Krakowska 41

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close