Kraków: Vala Tanz Show „Grande Finale” – vol. 4

Zdjęcie: Kraków: Vala Tanz Show „Grande Finale” – vol. 4

Fot. Klaudyna Schubert

Wersja do druku

Udostępnij

Valentyna Tanz zaprasza na ostatni odcinek z serii Perypetie Valentyny, w kórym podsumuje swoją działalność i dorobek twórczy. Podczas tego szczególnego wieczoru po raz ostatni zaczaruje rzeczywistość za pomocą tańca i magicznych sztuczek. W atmosferze sentymentalnych wspomnień zabierze widzów do nowej krainy, gdzie wolność i miłość stanowią główne wartości. Valentyna – królowa nocy i gwiazd zaprasza na ostatni bankiet – finałową galę.

Valentyna opuszcza miasto!
Jej misja dobiega końca.
Musi powrócić do swoich źródeł,
by zebrać kosmiczne siły
na kolejne wyprawy misyjne.

Vala Tanz jest eksperymentalnym projektem twórczym Tomasza Foltyna, który łączy w sobie performance, improwizację taneczną, słowo i kompozycję wizualnych obrazów. Performance w zamyśle twórcy jest choreografią szczegółów, które paradoksalnie budują obraz globalnego chaosu – gestów, ruchu scenicznego, rekwizytów, charakteryzacji, a także nie ucieka od losowej przypadkowości, która często decyduje o kolejnym ruchu głównej bohaterki i jej kontakcie z widzem.

Projekt był realizowany od lutego do czerwca 2015 roku w Teatrze Barakah w Krakowie. Premiera odbyła się 15 lutego, performance był także zaproszony na 16th Feminist And Queer Festival w Lublanie oraz Deuje Babe Festival w Cerknie w Słowenii, Queerowy Maj w Krakowie oraz w Galerii Dwie Zmiany w Sopocie.

www.facebook.com/valentinetanz

wstęp: 10 PLN

Stroje galowe i wyborowe nastroje obowiązkowe!!!

choreografia & koncept: Tomasz Foltyn
kostiumy: Marta Sala
charakteryzacja, make-up: Magdalena Wajda
produkcja: Aneta Żukowska
muzyka: Marcin Janus
fotografia: Iwona Majka, Klaudyna Shubert, Kaja Brezocnik

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close